w2sاستفاده از شیشه، مخصوصآ شیشه های سکوریت نشکن، به امری فراگیر و متداول در سراسر دنیا تبدیل شده است. به کار گیری شیشه در نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ها، زیبایی بی نظیر و ویژه‌ای به ارمغان می‌آورد و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد. این شیشه‌ها مصارف گوناگونی در صنعت ساختمان سازی دارند؛ مانند: انواع درب ها، انواع پنجره ها، بالکن های شیشه ای، پارتیشن بندی ها و… نگهداری بعد از نصب این شیشه ها در طول عمر آنها بسیار مهم است. یکی از این موارد نگهداری و سرویس، رگلاژ شیشه سکوریت می باشد که در ادامه درباره نحوه این کار به شما توضیح می دهیم.

رگلاژ شیشه سکوریت

بعد از نصب شیشه سکوریت در هر موقعیتی و با گذشت زمان، امکان دارد که درب شیشه ای  یا پنجره بالکن یا کرکره شیشه‌ای، ایراداتی پیدا کنند؛ مثلاً صدا بدهند یا خوب  باز و بسته نشوند و یا تنظیم آنها به هم بخورد. در این صورت است که پای عملی به نام رگلاژ کردن به میان می‌آید.

چرا رگلاژ شیشه ی سکوریت مهم است؟

جواب آن ساده است، اگر می خواهید که شیشه ی سکوریت شما عمر مفید بیشتری داشته باشد، باید برای حفظ کارکرد آن، هر چند وقت یکبار عمل رگلاژ را انجام دهید.  شیشه های سکوریت مانند سایر بخش‌ های ساختمان، به مراقبت و مواظبت احتیاج دارند و همه این نکته را می‌دانیم که مراقبت از قسمت های شیشه ایی نیز باید دو چندان باشد.

رگلاژ-شیشه-سکوریت

آیا خودمان میتوانیم رگلاژ درب شیشه ای را انجام دهیم؟

قطعاً خیر. در تنظیم و رگلاژ درب های شیشه ای شاید لازم باشد که درب کیس مورد نظر باز شود تا از طریق برد تنظیم گردد، یا لازم باشد ایراد درب پیدا شود و یا موارد این چنینی…
اگر مشکلی برای درب های شیشه ای پیش بیاید و نیاز به رگلاژ باشد، باید توسط متخصص انجام گیرد، زیرا این کارها نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد.

بنابراین توصیه ی ما به شما این این است که به هیچ عنوان خودتان رگلاژ را انجام ندهید.

چه قطعاتی نیاز به رگلاژ دارند؟

درب هایی که از جنس شیشه سکوریت هستند، دارای قطعات و یراق آلات مختلفی می باشند که عمدتاً بعد از گذشت مدتی کار کردن، درب ها و قطعات آنان دچار مشکل می‌شود. قطعاتی مانند: استپ درب شیشه  سکوریت، لولا، فریم، دستگیره، قفل و… معمولاً نیاز به رگلاژ دارند. هر کدام از این قطعات که به درستی نتواند کار خود را انجام دهد، کارکرد کلی درب را دچار اختلال می کند.

شرکت کامادر نمایندگی فروش شیشه سکوریت در تهران در زمینه تولید، فروش، نصب و تعمیر کرکره برقی، درب اتوماتیک، شیشه سکوریت و جک پارکینگ با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید. برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.
 

آموزش رگلاژ درب شیشه ایی سکوریت

مورد دیگر شستشوی درب است که باید با مهارت بالا صورت بگیرد، تا آب به یراق آلات و قسمت های برقی نفوذ نکند.

آموزش رگلاژ درب شیشه ایی سکوریت

درب ها ممکن است در طول سال، هزاران بار باز و بسته شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

همین امر باعث می شود که بعد از مدتی نیاز به بازبینی و تعمیر داشته باشند. رگلاژ کردن سبب درست کار کردن درب شیشه ای سکوریت می شود و در هزینه ها به طور کلی صرفه جویی می کند.