برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 52 میانگین: 4.7]

شیشه بالکنی

شیشه بالکنی با اینکه یک فضای جداگانه خانه است ولی یک قسمت زیبا و در عین حال جذاب خانه است. یک قسمت ویژه در خانه خود ایجاد کنید که هر وقت بخواهید می توانید از آن لذت ببرید.به همین منظور شیشه بالکنی برای پوشش و محافظت از بالکن طراحی شده اند.

این محصول نه تنها خانه شما را زیبا می کند بلکه خاطرات و لحظاتی خوبی برای شما ایجاد می کند. مقاومت و ایمنی این شیشه ها دارای اهمیت بسیاری است.  با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

شیشه-بالکنی تاشو

انواع شیشه بالکنی

شیشه های بالکنی به طور معمول به دو دسته ی شیشه های ریلی و شیشه های تاشو تقسیم میشوند که در ادامه هرکدام را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد :

شیشه-بالکنی-تاشو

شیشه بالکنی تاشو

در صورتی که فضای بزرگی در تراس خود دارید می توانید به راحتی از این شیشه استفاده کنید. شیشه بالکنی تاشو یا شیشه بالکنی متحرک از چند لت استفاده می شود که در هنگام بسته شدن لت ها را می توان روی هم جمع کرد. این نوع شیشه برای رستوران هایی که تراس بزرگ دارند نیز کاربرد زیادی دارد.

شیشه بالکنی فضای خانه شما را بزرگتر و زیباتر می کند و امکان مشاهده مناظر را فراهم می کند.اما نوع تاشو آن علاوه بر زیبایی، مزایای بیشماری دارد . به همین دلیل پرطرفدارترین تراس بالکن شیشه ای ، شیشه بالکنی تاشو می باشد که در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم.

شیشه بالکنی ریلی

در این نوع شیشه از دو لت شیشه سکوریت استفاده می شود که یک لت ثابت و یک لت متحرک می باشد.از این نوع شیشه در تراس هایی با فضای محدود استفاده می شود که نه تنها ایمنی دارد بلکه تراس و نمای ساختمان را زیبا می کند.

این شیشه بالکنی شامل دو پروفیل آلومینیومی است که بر روی سقف ، نرده یا  بالکن نصب می شود. صفحه های شیشه سکوریت بدون قاب روی پروفیل ها بسته می شوند. این شیشه ها دارای ضخامت 6 ، 8 ، 10 یا 12 میلی متر هستند و بسیار مقاومند و به راحتی می توان آنها را به صورت افقی باز و بسته کرد.

شیشه بالکنی

جنس شیشه بالکنی

شیشه بالکنی سکوریت یا میرال مناسبت ترین گزینه است در واقع یکی از کاربردهای رایج شیشه میرال برای بالکن می باشد. شیشه میرال پرکاربردترین سازه در دنیا برای ساخت شیشه بالکنی می باشد.  اما آیا این شیشه ایمن و نشکن است؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

شیشه بالکنی

شیشه میرال چیست؟

شیشه میرال که همان شیشه سکوریت می باشد به شیشه نشکن هم معروف می باشد. همچنین شیشه خام طی فرآیندی سکوریت می شود. بدین ترتیب که در ابتدا در معرض حرارت بالا قرار می گیرد و سپس توسط دستگاه خنک کننده با فشار بالا سرد می شود.

این فرآیند باعث مقاومت 4 برابری این شیشه ها بیشتر از شیشه خام می شود که در برابر ضربه، حرارات ، باد و طوفان، زلزله مقاوم می شوند. همچنین می توان روی شیشه های رنگی ، لعاب خورده ، رفلکتیو و طرح دار فرآیند سکوریت کردن را انجام داد.

آیا شیشه میرال نشکن است؟

درست است که شیشه میرال یا سکوریت به شیشه نشکن معروف است اما این بدان معنا نیست که نمی شکند. بلکه در اثر ضربه و بار بیش از حد دچار شکستگی می شود اما به قطعات مکعبی شکل با لبه های صیقل خورده تبدیل می شود و آسیبی به کسی وارد نمی کند.

اگر به دنبال شیشه ای هستید که به هیچ عنوان نمی شکند و ضدگلوله است به سراغ شیشه لمینت بروید.

سقف-شیشه-ای-نشکن

چرا از میرال برای شیشه بالکنی استفاده کنیم؟

بالکن نوع متفاوتی از فضای خانه هستند در واقع بخش اساسی از جذابیت خانه شماست.

در واقع بالکن فضای بیرونی خانه است که از آن جدا نیست. برای بالکن از سازه های متفاوتی از جمله سیمان و نرده استفاده می شود اما آیا در همه فصول می توانید از فضای تراس خود استفاده کنید؟در پاسخ باید گفت خیر اما شیشه بالکنی برای این منظور استفاده می شود :

• شیشه بالکنی به ما این امکان را می دهد که در تمام طول سال از فضای باز لذت ببرید.
• صرف نظر از آب و هوای متفاوت در طول سال، مزایای فراوانی را برای شما فراهم می کند.

می توانید صبحانه خود را در هوای آفتابی نوش جان کنید و از هوای بهاری لذت ببرید. یک فنجان چایی را در حالی که روی صندلی راحتی مورد علاقه تان نشسته اید،

می توانید از تماشای باران لذت ببرید. می توانید یک شام عاشقانه با شمع را در یک غروب پاییزی، در کنار تماشای باران و برف را در تراس شیشه ای خود داشته باشید.
در فصل گرما می توانید شیشه ها را جمع کرده و در فصل سرما شیشه ها را باز کنید.

• دارای قفل مخفی بوده بنابراین امکان سرقت وجود ندارد.
• در برابر ضربه، زلزله و فشار هوا مقاوم است.

شیشه بالکنی تاشو چیست؟

سیستم های شیشه بالکنی از دو پروفیل آلومینیومی افقی که روی سقف ، نرده یا سازه های کف بالکن نصب شده اند تشکیل شده است. صفحات شیشه سکوریت بر روی پروفیل ها بسته می شوند که به راحتی می توانید این شیشه ها ( در ابعاد 6 ، 8 ، 10 یا 12 میلی متری) را حرکت داده و جمع کنید.

صفحه شیشه ای اول توسط قفل پایین باز می شود و به راحتی تا موقعیت آخر قفل می شود. شیشه های دیگر نیز به راحتی حرکت داده و تا می شوند. وقتی شیشه ها کنار می روند ، لولاها به هم می پیوندند و بنابراین شما می توانید شیشه بالکنی را کاملاً باز کنید. به این سیستم شیشه بالکنی تاشو می گویند.

شیشه بالکنی تاشو برای همه‌ی فصول

یکی از بهترین مزیت های شیشه بالکنی اینست که در همه شرایط آب و هوایی گرم و سرد قابل استفاده می باشد و از ورود و خروج سرما و گرما جلوگیری می کند.در هوای گرم می توانید شیشه ها را باز کرده و از هوای بیرون لذت ببرید.

در هوای بارانی و برفی هم می توانید از تماشای بارش برف و باران لذت ببرید . همچنین این شیشه ها تا 90 % از خروج انرژی و ورود سرما به داخل جلوگیری می کند.

آیا شیشه بالکنی تاشو امنیت دارد؟

همان طور که توضیح دادیم شیشه بالکنی تاشو به راحتی جمع می شود. با حرکت دادن می توان همه شیشه ها را کنار زد ، یا برخی را می توان برای محافظت جزئی باز گذاشت. وقتی همه شیشه ها را جمع کردید، می توانید آنها را قفل کرد تا از حرکت و لرزیدن در مقابل باد جلوگیری شود.

این سیستم به افراد اجازه می دهد فضای بالکن را در برابر شرایط آب و هوایی سرد محافظت کرده و در آب و هوا گرم کاملاً آن را باز کرد.

مزایای شیشه بالکنی تاشو

شیشه بالکنی
شیشه-بالکنی-تاشو رستوران

کاربرد شیشه بالکنی تاشو

مزایای شیشه بالکنی برای کافه و رستوران ها

آیا رستوران یا کافه شما بالکن دارد و نمی توانید از فضای آن در فصل سرما برای مشتریان خود استفاده کنید؟ با شیشه بالکنی تاشو مشکل شما حل می شود و می توانید از فضای آن بهترین استفاده را بکنید.

• شیشه های جمع شونده یا تاشو نه تنها فضای رستوران یا کافه شما را افزایش می دهد، بلکه فضای تراس شما را نیز افزایش می دهد.
• درآمد شما را به حداکثر می رساند. زیرا در همه فصول سال می توانید از تراس خود استفاده کرده و مشتریان خود را داشته باشید.
• در روزهای بادی ، بارانی یا سرد زمستان،

می توانید شیشه بالکنی را بسته نگه دارید تا فضایی دنج و راحت با چشم انداز ابدی داشته باشید. در روزهای زیبای تابستان ، شیشه را به راحتی برای هوای تازه باز کنید تا از هوا و چشم انداز زیبا لذت ببرید.

حیاط رستوران خود را از یک فضای بیرونی ساده که گاهی اوقات در طول ماه های تابستان از آن استفاده می کنید. به سودآورترین فضای رستوران خود در تمام طول سال تبدیل کنید. دیوارهای شیشه ای تاشو همچنین در داخل رستوران شما به عنوان پارتیشن نیز استفاده می شود که چشمگیر و شیک می باشد.

برای ایجاد یک اتاق شیشه ای برای مهمانی های بزرگ ، شیشه را بسته نگه دارید یا دیوار شیشه ای را باز کنید تا از فضا برای دورهمی های معمولی استفاده کنید.

مزایای شیشه بالکنی برای هتل ها

در داخل هتل خود ، از شیشه بالکنی تاشو برای تراس اتاق های هتل استفاده کنید تا چشم اندازی زیبا و چشمگیری برای مشتریان ایجاد کند که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از فضای خود ببرید. همچنین در همه فصول سال قابل استفاده می باشد. این کار نه تنها هتل شما را منحصر به فرد می کند بلکه درآمد شما را افزایش می دهد.

شیشه بالکنی
آلاچیق شیشه ای در مشهد

شیشه بالکنی برای آلاچیق شیشه‌‌ای

امروزه آلاچیق شیشه ای نه تنها در محوطه خانه ویلایی استفاده می شود ، بلکه در مناطق ییلاقی ، سفره خانه ، رستوران ها نیز کاربرد دارد. شیشه بالکنی تاشو در آلاچیق باعث شده است شما بتوانید در همه فصول سال از چشم انداز بیرون لذت ببرید بدون اینکه احساس سرما یا گرما کنید.

زیرا در فصل تابستان می توانید شیشه ها جمع کرده و باز کنید تا از هوای دلچسب بیرون لذت ببرید .و در فصل زمستان می توانید همه شیشه ها را ببندید و با وجود سیستم گرمایشی از چشم انداز زیبایی بیرون و بارش برف و باران لذت ببرید.

مزایای شیشه بالکنی تاشو برای استخر

اگر در خانه خود استخر دارید و نگران افتادن کودک یا حیوان خانگی خود در آن هستید، شیشه استخر بهترین گزینه است. برای این کار شیشه هایی از جنس سکوریت نشکن در اطراف استخر نصب می شود .

این شیشه ها به دو روش نصب می شود : شیشه استخر ثابت و شیشه استخر تاشو
شیشه ثابت دور تا دور استخر با ارتفاع استاندارد (تا 2 متر) با استفاده از یراق آلات نصب می شود و برای ورود به استخر تنها یک درب تعبیه می شود که ورود و خروج از آن امکان پذیر باشد.

شیشه تاشو برای استخر گزینه مناسب تری است زیرا:

شیشه بالکنی برای استخر

استخر شیشه‌ای را باید جزو لوکس ترین و گران ترین استخرهای دنیا دانست که هزینه های ساخت آن نسبت به دیگر انواع استخرها، بالاتر است. در واقع این نوع استخرها بیشتر جنبه زیبا شناختی دارند و به مجلل دیده شدن فضای خانه، باغ و . . . کمک زیادی می‌کنند و اصلاً به همین خاطر امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند.

کدام نوع شیشه بالکنی بهتر است؟

وقتی منظره ای خیره کننده دارید که می خواهید از آن نهایت استفاده را ببرید، شیشه بالکنی تاشو بهترین گزینه برای شما هستند. این سیستم‌های نرده دارای پانل‌های شیشه‌ای بدون قاب‌های حاشیه‌ای هستند که امکان مشاهده منظره‌ای بدون مانع را فراهم می‌کنند که با هر نوع سیستم تراس بی‌نظیر است.

قیمت شیشه بالکنی

قیمت شیشه بالکنی در تاریخ 1402/05/20 به روز شده است

شما عزیزان میتوانید برای استعلام قیمت و مشاوره رایگان به کارشناسان شرکت کامادر تماس حاصل فرمایید

شیشه بالکنی kanat plus (15 الی 30 متر مربع)

تومان 2,900,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus (6 الی 15 متر مربع)

تومان 3,102,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus (3 الی 6 متر مربع)

تومان 3,250,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus (1 الی 3 متر مربع)

تومان 3,450,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus لمینت

تومان 4,350,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus رنگی

تومان 3,600,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

مزایا و معایب شیشه بالکنی

امروزه شیشه بالکنی مدرن در معماری ساختمان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. دلیل آن اینست که در همه شرایط آب و هوایی می توانید از بالکن خود استفاده کنید . زمانی که هوای بیرون خنک و دلچسب است

می توانید با باز کردن شیشه های بالکن خود از هوا لذت ببرید و در هوای بارانی و برفی از پشت شیشه بالکنی خود در حال نوشیدن قهوه از تمایشای آن لذت ببرید .

همچنین شیشه بالکنی شفاف باعث می شود که بالکن بزرگتر به نظر برسند و زیبایی را برای خانه شما به ارمغان بیاورد.
شیشه بالکنی می تواند چیزهای زیادی به یک ساختمان اضافه کند ؛ نقطه کانونی زیبا ، چشم انداز وسیع به دنیای خارج ، نور و فضای کافی ، کاهش صدای باد ،

و همه مزایای ایمنی همراه با داشتن یک معماری با کیفیت. همه این موارد باعث شده که این سازه شیشه ای  در بین افراد محبوبیت زیادی داشته باشد.

شیشه بالکنی و نرده بالکنی

شیشه بالکنی ایمن تر از نرده بالکنی

شیشه بالکنی گزینه ای ایمن تر از نرده بالکنی سنتی است، زیرا شیشه یک حفاظ پیوسته و محکم را ایجاد می کند. در نرده های بالکنی کودکان می توانند سر خود را گیر دهند یا حیوانات کوچک می توانند از آن عبور کنند که خطرناک است اما در شیشه بالکنی هیچ شکافی وجود ندارد.

محبوبیت شیشه بالکنی در سراسر جهان

شیشه بالکنی تحت آزمایشات دقیق قرار گرفته است، و ثابت شده است حتی در سخت ترین شرایط نیز مقاومت خواهد کرد.
به علاوه شیشه بالکنی در سراسر جهان صدها هزار مورد نصب شده است و کمترین نارضایتی ثبت شده است.از این رو شیشه بالکنی به محبوب ترین سازه در دنیا تبدیل شده است.

شیشه بالکنی تاشو

از طراحی تا نصب شیشه بالکنی

قبل از سفارش شیشه بالکنی نیاز به طراحی آن می باشد. برای طراحی نیز باید محل مورد نظر کارشناسی شود. این کار شامل بررسی ابعاد فضای موجود و نوع سازه ای که در نمای ساختمان استفاده می شود. سپس کارشناس با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه شما طراحی کرده و برای شما ارسال می کند.

در صورت نیاز به اصلاح یا افزودن سازه تغییرات اعمال میشود. پس نهایی شدن طرح، شیشه ها به کارخانه سفارش داده میشوند.

نحوه اندازه گیری شیشه بالکنی

اندازه گیری درست در سفارش شیشه و نصب مهم ترین فاکتور می باشد. زیرا اگر به درستی ابعاد فضا اندازه گیری نشود ، نمی توان شیشه بالکنی را نصب کرد. این اندازه گیری باید توسط کارشناس انجام شود ولی قبل از بازدید مراحل ذیل را انجام دهید و برای کارشناس شرکت ارسال کنید:

ساخت شیشه بالکنی

ابعاد فضا باید به صورت دقیق اندازه گیری شود تا قبل از سکوریت شدن شیشه ها برش بخورد. زیرا امکان بریدن شیشه بعد از فرآیند سکوریت شدن وجود ندارد و باعث خرد شدن شیشه می شود. فرآیند سکوریت روی شیشه های خام انجام می شود.

در صورتی که شیشه بالکنی از نوع تاشو باشد، فریم های اطراف شیشه ها به همراه قرقره ها روی شیشه فیکس می شود. حالا شیشه ها آماده برای ارسال و نصب در تراس میشود.

آموزش نصب شیشه بالکنی

سیستم های شیشه بالکنی تقریباً برای هر بالکن سفارشی می شود و تنوع های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. نحوه نصب آنها نیز بر این اساس متفاوت است:

1- از نرده تا سقف :پروفیل های آلومینیومی ظریف بر روی سقف و بالای نرده بالکن می شوند. شیشه های سکوریت به ضخامت 6 ، 8 یا 10 میلی متر روی پروفیل ها بسته می شوند. این شیشه ها در برابر بادهای بسیار شدید مقاوم هستند این شیشه ها در عین حال سبک هستند و به راحتی می توانند جمع شوند.

2- ازکف تا سقف :گسترش سیستم شیشه ای از کف به سقف داخل نرده. پروفیل های آلومینیوم در کف و سقف نصب می شوند. شیشه های سکوریت به کاررفته دارای ضخامت 8 ، 10 یا 12 میلی متر بر روی پروفیل ها بسته می شوند و در عین حال سبک و قابل جمع شدن هستند.

بلند ترین شیشه بالکنی

آیا می دانید بلندترین شیشه بالکنی در ایران چه ابعادی دارد؟  شیشه بالکنی تاشو با ارتفاع 290 متر و عرض 18 متر به عنوان بلندترین شیشه بالکنی در ایران توسط کامادر نصب شده است. اجرای این نما توسط کامادر را ببینید.

نصب شیشه بالکنی در تهران

شرکت کامادر نماینده رسمی فروش و نصب شیشه سکوریت با سالها تجربه در این زمینه از کارشناسی تا نصب شیشه بالکنی را در کمتر از 2 روز انجام می دهد.

فیلم آموزش صفر تا صد شیشه بالکنی جمع شو را ببینید :

آیا برای نصب شیشه بالکنی به استانداردهای ساختمانی نیاز دارید؟

تقریباً در همه موارد، حتی برای نصب شیشه بالکنی باید طبق استانداردهای ساختمانی انجام شود و در هر صورت شما نیاز به تأیید مقررات ساختمانی دارید. زیرا این کار به عنوان تغییر طراحی و مصالح نمای ساختمانی شناخته می شود و ممکن است بر پایداری سازه ای ساختمان موجود – مانند دیوارهای نگهدارنده و غیره تأثیر بگذارد.

یراق آلات شیشه بالکنی

فریم فک کاستا
شیشه بالکنی
شیشه بالکنی
شیشه بالکنی
شیشه بالکنی
شیشه بالکنی
شیشه بالکنی
شیشه بالکنی
شیشه بالکنی

محاسبه ابعاد شیشه بالکنی

باید ابعاد شیشه را شما مشتریان عزیز سفارش دهید تا ریل و فک ها را برش دهیم.

از عرض 2/8 سانت باید برای ریل ها باد خور رد شود به این جهت ابعاد ریل ها به دست می آید.

برای محاسبه دقیق ارتفاع ابعاد شیشه بالکنی باید 18/3 از ارتفاع کل کار کم بشود که به این جهت ابعاد دقیق شیشه بالکنی تاشو به دست آید.

اگر بخواهیم به طور دقیق تر بیان کنیم ، ابعاد منهای ریل منهای فک مساوی میباشد با ابعاد شیشه.

به عنوان مثال

300 ( عرض کار ) منهای 2/8 ( ابعاد ریل ) مساوی است با 297/2

2/8 سانت برای پروفیل کناری میباشد که کنار کار نصب میشود

ارتفاع 2 متر منهای 18/3 مساوی میباشد با 181/7

نقش پروفیل ها در شیشه بالکنی

هر چقدر که جنس شیشه های استفاده شده در قسمت بالکن و درب مرغوب باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد، اگر از یراق آلات خوبی در جهت نصب استفاده نگردد، فایده‌ای نخواهد داشت.
یراق آلات نقش اصلی و اساسی در کارکرد صحیح و درست شیشه بالکنی را دارند و اگر درست انتخاب نشود، یا به خوبی نصب نگردند و یا جنس خوبی را نداشته باشند، موجب اختلال در عملکرد شیشه بالکنی می‌شوند.

انواع یراق آلات شیشه بالکنی

در واقع هر قطعه به جز بدنه ی اصلی شیشه بالکنی یا درب را، یراق آلات می‌گویند.

کاربرد یراق آلات شیشه بالکنی

شیشه بالکنی : پروفیل ها و یراق آلات به زبان ساده، عامل اتصال شیشه ها به نرده ها و دیوارها هستند. پروفیل و یراق آلات هر جا که شیشه بالکنی وجود داشته باشند، حضور دارند و جزء جدایی‌ ناپذیر از شیشه‌ بالکنی هستند؛ زیرا وجود این دو با هم معنی پیدا می کند.

قیمت یراق آلات شیشه بالکنی

قیمت قطعات پروفیل و یراق آلات شیشه بالکنی ، بسته به نوع جنس آلیاژ مورد استفاده، کشور سازنده، وارداتی بودن و یا داخلی بودن، نوسانات ارزی، طرح به کار رفته، رنگ یراق آلات، نوع روکش آن، متراژ شیشه بالکنی از این جهت که چه مقداری یراق آلات و پروفیل نیاز است، متغیر می باشد.

در صورت نیاز به اصلاح یا افزودن سازه تغییرات اعمال می شود. پس از نهایی شدن طرح ، شیشه ها به کارخانه سفارش داده می شود.

فیلم اجرای شیشه بالکنی توسط کامادور

رگلاژ شیشه بالکنی به صورت دوره ای

پیش تر گفتیم که استفاده از شیشه ها در صنعت ساختمان سازی بسیار پیشرفت کرده و یکی از مصارف عمده ی آن در درب های خانه‌ ها و شیشه بالکنی هاست.

درب ها و پنجره های شیشه ای، به دلیل باز و بسته شدن زیاد و تحرک دائم، بیشتر در معرض خراب شدن قرار دارند و امکان دارد بعد از مدتی درب های شیشه ای، صدا بدهد یا سخت باز و بسته شود، که در این صورت سخن از رگلاژ شیشه بالکنی به میان می آید.

بعد از نصب درب های شیشه بالکنی، که اغلب از جنس سکوریت هستند، امکان دارد که درب های شیشه ای با مشکلاتی روبرو گردند و نیاز به بازبینی و تنظیم مجدد داشته باشند،به این تنظیم مجدد را در اصطلاح رگلاژ می گویند؛ به طور مثال زمانی که درب صدا بدهد، امکان دارد ناشی از خشکی لولا باشد، که با روغن کاری حل می شود؛ یا مثلاً درب نیاز به آچار کشی و یا تعویض قطعات داشته باشد، که این کار حتماً باید توسط متخصصین صورت بگیرد و نباید خود افراد بدون تخصص، اقدام به انجام آن کنند.

چرا رگلاژ شیشه بالکنی ضروری است؟

تنظیم درب شیشه ای بعد از مدتی امری بسیار طبیعی است. زیرا درب ها روزانه چند بار باز و بسته می‌شوند و نیاز به تعمیر، بازبینی و رگلاژ دارند. رگلاژ کردن شیشه بالکنی، عمر مفید آن را افزایش خواهد داد.

آیا نگهداری از شیشه بالکنی ارزش خرید آن را دارد یا خیر؟ اگر به نکاتی که ما در ادامه می پردازیم، مطلع خواهید شد که تمیز و نگهداری شیشه بالکنی  آسان است و نیازی به کمک متخصص ندارد.

رگلاژ-شیشه-سکوریت
شیشه-بالکنی-تاشو

شیشه بالکنی را بررسی کنید

وقتی صحبت از نظافت و نگهداری شیشه بالکنی می شود ، باید پنج تا ده دقیقه وقت بگذارید تا آن را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ نشانه ای از آسیب یا مشکل وجود ندارد. به براکت ها و تکیه گاه های شیشه ای نگاه کنید تا مطمئن شوید شل نشده اند و هیچ نشانه ای از خوردگی وجود ندارد.

شما همچنین باید مطمئن شوید که آب در نزدیکی براکت ها و شیشه در پایین شیشه وجود ندارد. این بررسی برای این است که ممکن است بعداً مشکلاتی را ایجاد کند. با بررسی شیشه بالکنی خود حداقل یک بار در ماه ، می توانید هرگونه مشکل را قبل از بدتر شدن آنها تشخیص دهید. با نظافت نیز ایمن تر می شود!

تمیز کردن شیشه بالکنی

تمیز کردن شیشه بالکنی : یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای تمیز کردن شیشه بالکنی اسپری شوینده شیشه است. اگر حیوانات خانگی یا بچه دارید و دائم شیشه های شما دچار لک می شود. تنها چیزی که نیاز دارید یک اسپری شستشو می باشد.

در صورتی که لکه های روی شیشه با این روش تمیز نشد می توانید از محلول سرکه سفید و آب لکه ها را از بین ببرید.

بطری اسپری را با قسمت مساوی سرکه سفید و آب پر کنید. بعد از اینکه آن را تکان دادید ، روی شیشه اسپری کنید و قبل از پاک کردن آن چند دقیقه بگذارید بماند. اگر متوجه شدید که شیشه با لکه های آب خراب شده است ، این روش عالی است.

اما اگر امکان شستشو با شلنگ را دارید می توانید با ابر آغشته به کف شیشه ها را تمیز کنید و بعد آن ها را آبکشی کنید.

شیشه بالکنی را در زمان مناسب تمیز کنید

تمیز کردن شیشه بالکنی شما بسیار ساده تر از چیزی است که فکر می کردید. تنها چیزی که نیاز دارید اسپری شستشو مناسب و در صورت لزوم یک دستمال تمیز است. با این حال ، از آنجا که در خارج از منزل مشغول نظافت هستید ، باید آب و هوا را نیز بررسی کنید.

مهم است که وقتی شیشه بالکنی را بشویید اجازه دهید تا در هوا خشک شود. این امر باعث می شود که بدون لک خشک شوند. با این اوصاف ، مطمئن شوید که این کار را در روزهای آفتابی که احتمال بارندگی کم است ، تمیز کنید.

همچنین از تمیز کردن شیشه بالکنی خود در روزهایی با وزش باد شدید اجتناب کنید زیرا ممکن است باد با خود گرد و خاک و زباله هایی را با خود حمل کند و هنگام خشک شدن به سطح مرطوب شیشه می چسبند. حتی اگر شیشه باکنی خود را در زمان مناسب و با محصول مناسب تمیز کنید ، باز هم متوجه می شوید که رگه هایی باقی مانده است. رگه ها اغلب زمانی ایجاد می شوند که در هنگام خشک شدن آب باقی مانده روی سطح شیشه باقی بماند.

برای مقابله با این مشکل ، پس از اتمام تمیز کردن از دستمال مرطوب برای تمیز کردن استفاده کنید.

از نردبان برای تمیز کردن شیشه بالکنی استفاده کنید

اگر ارتفاع شیشه بالکنی شما بلند است ، به وسیله نردبان از بالا شروع کرده و در پایین حرکت کنید. اگر نمی توانید از نردبان به بالکن خود برسید ، درایو را به دسته ای بلند وصل کرده و آب را از بالا به پایین فشار دهید. پاهای خود را روی سطح بالکن صاف نگه دارید و مطمئن شوید کسی با شماست تا مطمئن شوید که با خیال راحت کار می کنید!

چه زمانی شیشه بالکنی خود را تمیز کنید؟

هنگامی که صحبت از شیشه بالکنی می شود ، یکی از اصلی ترین تردیدهای صاحبان خانه این است که چطور آن را تمیز نگه دارند. در مقایسه با سایر مواد ، شیشه بالکنی ارزان است و نگهداری آن آسان است.

تنها کاری که باید انجام دهید خرید یا ساخت یک پاک کننده شیشه مطمئن است و نیاز نیست نگران باشید تنها می توانید شیشه را یک بار در ماه یا حتی سه ماه در بار تمیز کنید.
درست مانند هر عادت دیگری ، ممکن است مدتی طول بکشد تا بتوانید تمیز کردن آن را با برنامه روزمره خود تطبیق دهید.

اگر یک بالکن بزرگ یا چند بالکن در سراسر خانه خود دارید ، روند تمیز کردن را در طول چند روز انجام دهید تا دچار سوختگی و خستگی نشوید.

رگلاژ شیشه سکوریت، نیاز به آشنایی کامل با قسمت های مختلف درب شیشه ای و یراق آلات آن دارد. فردی که می‌خواهد این کار را انجام دهد باید حتماً به طور کامل با نصب شیشه سکوریت و مراحل رگلاژ کردن آن آشنا باشد؛

لازم است به این نکته اشاره کنیم که اگر کار رگلاژ، توسط فرد غیر ماهر صورت گیرد، آسیب و خرابی درب قطعاً بیشتر خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت سفارش ساخت شیشه بالکنی می توانید هم اکنون از طریق شماره های تماس مندرج در سایت، با کارشناسان و متخصصان شرکت کامادر ارتباط بر قرار نمایید. تمامی مشاوره های ما به شما عزیزان کاملا رایگان می باشد.

شما بابت دریافت هیچ یک از مشاوره های ما هزینه ای پرداخت نمی کنید. خدمات مشاوره ای ما در جهت افزایش آگاهی شما می باشد. هر چه میزان اطلاعات شما از شیشه بالکنی، نحوه تولید، جنس شیشه و قیمت خود محصول، قیمت نصب و راه اندازی افزایش پیدا کند شما می توانید با خیالی آسوده نسبت به خرید اقدام کنید.

مجموعه بزرگ کامادر با بیش از بیست و پنج سال قدمت در زمینه درب و پنجره های سکوریت، انواع کرکره برقی، مدرن ترین سبک های شیشه بالکنی را در ایران پیاده سازی می کند.

متخصصان و طراحان شرکت بزرگ کامادر هم اکنون در حال ارائه خدمات خود با بالاترین کیفیت به شما عزیزان می باشد. توصیه می کنیم هم اکنون برای دیدن نمونه کار های ما بر روی دکمه play ویدئو های درج شده در سایت کلیک کنید و از نمونه کارهای مجموعه کامادر دیدن نمایید.

چرا شیشه بالکنی کامادر؟

شرکت کامادر با سابقه ای بیش از بیست و پنج سال در صنعت درب و پنجره این افتخار را دارد که از بهترین متخصصان استفاده نماید. بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان را می توانید در شرکت کامادر تجربه کنید.

برای ما کیفیت در اولویت می باشد. بهترین و با کیفیت ترین اجرا را در اختیار شما قرار می دهیم. تمامی طراحی ها مطابق سلیقه شما و همچنین شرایط فضای محیط بالکن شما صورت می گیرد.

سقف-شیشه ای-کامادور-3256

خدمات شرکت کامادر در ارائه شیشه بالکنی

شرکت کامادر شیشه سکوریت مورد استفاده در بالکن را تولید می کند.

همچنین قابلیت اجرای بسیار گسترده و وسیع را دارد.

استفاده از بهترین تکنولوژی های روز برای افزایش استحکام اتصال شیشه به بالکن

تحویل فوری محصول سفارش داده شده

شیشه به صورت آماده به محل مورد نظر منتقل می شود.

به همین دلیل بهترین گزینه برای سپردن سفارش شما شرکت بزرگ کامادر می باشد. ما در این مجموعه بر آن هستیم که بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان خود ارائه دهیم.

سوالات متداول

آنچه که ما به آن شیشه بالکنی میگوییم شامل عرشع ای است که توسط سازنده ی شما ساخته میشود. سپس روی عرشه محکم میشود، یک دیوار کم ارتفاع با شیشه‌ی بسیار قوی است که به درستی به آن نرده شیشه ای میگویند و ممکن است نرده فلزی داشته باشید یا نداشته باشید. بسته به نوع نرده شیشه ایی که انتخاب میکنید.

فضای نشیمن خود را گسترش دهید و از فضاهای کوچک حداکثر استفاده را ببرید: بالکن خود را با محصور کردن با شیشه به یک اتاق آفتابگیر یا یک گوشه مطالعه جذاب تبدیل کنید. خواص خورشیدی شیشه در زمستان اتاق را گرم نگه می دارد و در صورت نصب شیشه های روکش دار می توانید به دفع گرما در تابستان کمک کنید.

در جایی که اکثر بالکن‌ها یا سیستم‌های نرده می‌توانند از شیشه 10 میلی‌متری مقاوم (تمر شده) استفاده کنند، نرده‌های شیشه‌ای ساختاری به یک صفحه شیشه‌ای بسیار قوی‌تر نیاز دارند. حداقل ضخامت پانل شیشه ای مقاوم 15 میلی متری باید برای سیستم های سازه ای دارای نرده حتی برای املاک مسکونی (مسکن های تک خانواده) استفاده شود.

هنگامی که از شیشه در بالکن ها، نرده ها و … استفاده میشود موظف به استفاده از چیزی است که به عنوان شیشه ایمنی تعیین شده است، این شیشه می تواند سفت، لمینت یا سخت شده و لمینیت باشد.

نرده بالکن (که گاهی به آن نرده نیز گفته می شود) حفاظ یا مانعی است که معمولاً از میله های فلزی یا چوبی ساخته می شود. پانل های شیشه ای نیز اغلب استفاده می شود.

سه نوع شیشه در نرده های شیشه ای استفاده می شود:  شیشه های لمینت ، شیشه های سکوریت .

نرده شیشه ای یک مانع ایمنی است که معمولاً در راه پله ها، بالکن ها و برای حصار استخر استفاده می شود. نرده های شیشه ای بسته به زیبایی شناسی شما می توانند تمام قاب، نیمه بدون فریم یا کاملا بدون فریم باشند. پانل های شیشه ای مورد استفاده در نرده های شیشه ای فوق العاده همه کاره و بادوام هستند.

نرده های لمینت بدون قاب و سخت شده ما از شیشه ایمن 15 میلی متری با کیفیت بالا ساخته شده اند. از زمان دریافت سپرده، ما شروع به برش و پردازش پانل های شیشه ای برای نرده های شما می کنیم.

ضخامت و نوع شیشه مورد استفاده از سیستمی به سیستم دیگر متفاوت است، اما به طور کلی رایج ترین نوع شیشه ای که در سیستم های نرده قاب دار استفاده می شود و به عنوان پرکننده در پله های چوبی 10 میلی متر سفت می شود.

استانداردهای مقررات ساختمانی ایجاب می کند که نرده های شیشه ای قاب دار حداقل 1.1 متر ارتفاع داشته باشند، در حالی که ما حداکثر ارتفاع 1.2 متر را برای هر پانل شیشه ای توصیه می کنیم.

با این حال، بر خلاف شیشه های سکوریت، شیشه های لمینت در هنگام شکستن به قطعات کوچک خرد نمی شوند. وقتی شیشه لمینت می شکند، به لایه میانی می چسبد. به همین دلیل است که شیشه های لمینت اغلب در شیشه جلو اتومبیل، نرده، نورگیر، دیوار پرده، نمای شیشه ای و غیره استفاده می شود.

نرده های شیشه ای بدون فریم چیست؟ همانطور که از نام آن پیداست، نرده شیشه ای بدون قاب از هر نوع قاب ساختاری چشم پوشی می کند. پانل های شیشه ای در این سبک معمولاً با استفاده از سیستم اسپیگوت به زیرلایه متصل می شوند، اما از مواد دیگری مانند ایستاده و کانال نیز استفاده می شود.

 (معمولاً حداقل 17.5 میلی‌متر ضخامت – 2 بدون 8 میلی‌متر شیشه‌های سخت‌شده همراه با لایه‌ای بین 1.5 میلی‌متری).

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 52 میانگین: 4.7]