برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی کامادور  : یکی از انواع درب های اتوماتیک، درب تلسکوپی می باشد که برای ورودی هایی با فضای محدود ، فضاهایی باریک مانند راهروها کاربرد فراوان دارد.در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این محصول بدانید.

 درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

در این مطلب همه چیز را در خصوص این درب های اتوماتیک خواهید خواند. با ما همراه باشید.

سیستم درب شیشه ای مدل تلسکوپی به چه صورت است؟

ساختار درب اتوماتیک شیشه ای مدل تلسکوپی مانند درب های کشویی به صورت افقی باز و بسته می شود. در این درب ها چهارلنگه متحرک به کار گرفته می شود تا به راحتی و با سرعت بالاتری عمل باز و بسته شدن درب را انجام دهد. این نوع درب با ورودی هایی تا عرض 6 متر و ارتفاع 3 متر قابل نصب است. شیشه ای که در این نودرب استفادده می شود از جنس سکوریت نشکن می با ضخامت 10-20 میلیمتر باشد. مجهز به سیستم تنظیماتی از جمله :

وضعیت دائم باز، دائم بسته، نیمه باز، ورود ممنوع، خروج ممنون می باشد که هر کدام برای شرایطی خاص تنظیم می شود. مثلا وضعیت دائم بسته برای زمانی تنظیم می شود که بخواهید تا مدت زمان مشخص امکان تردد وجود نداشته باشد.

مشخصات فنی درب  شیشه ای مدل تلسکوپی

 • سیستم کنترل تردد یا ریموت کنترل
 • برنامه زمانبدی
 • کنترل هوشمند با قابلیت ضدبرخورد
 • سیستم سنسورهای ایمنی خطی بین دربها

همچنین درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوبی دارای دو نوع یک طرفه و دو طرفه می باشد که در زیر تصاویر آن را ببینید:

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

 • مناسب برای اماکنی که دارای عرض کمی دارد.
 • مناسب برای فضاهایی که دارای تردد زیادی است مانند مراکز خرید، بیمارستان ها ، بانکها
 • حرکت آرام و بدون صدا به دلیل مجهز بودن به چرخ های پلیمری
 • جلوگیری از ورود گردو غبار
 • پیشگیری از اتلاف انرژی
 • جلوگیری از انتقال بیماری در مراکز درمانی
 • دارای طراحی زیبا و مدرن
 • همراه قفل الکترونیکی به وسیله هنگرها: می توان از این قابلیت زمانی استفاده کرد که بخواهید در زمان مشخص درب ورودی قفل شود و امکان تردد وجود نداشته باشد.
 • دارای برق اضطراری است که در مواقع قطع برق، درب باز و بسته می شود. ( این قابلیت را می توان در هنگام خرید و سفارش را درخواست نمود.)
 • تردد راحت

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی مطابق با سیستم اتوماسیون اداری

امروزه درب های اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی دارای امکاناتی می باشد که با سیستم اتوماسیون اداری مطابقت می کند . این بدان معنی است که امکان تهیه گزارشی از ورود و خروج پرسنل وجود دارد. سیستم این درب ها با دستگاههای مخصوص (حضور و غیاب) اتصال پیدا می کند و به با اثر انگشت یا کارت یا تشخیص چهره فردد مورد نظر باز می شود. همچنین سیتم این درب ها قابل ست کردن با دستگاه کارت خوان می باشد بددین صورت که تنها با کارت بانکی درب باز می شود. این قابلیت برای بانک ها و مراکز ATM استفاده می شود.

فیلم نصب درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

 

درب شیشه ای تلسکوپی
درب شیشه ای تلسکوپی

اجزای درب اتوماتیک تلسکوپی

 1. درب های اتوماتیک تلسکوپی دارای قاب یا فریمی از جنس آلومینیوم هستند که در برابر خوردگی مقاومند و دچار زنگ زدگی نمی شود. فریم های این درب دارای رنگ بندی بسیاری است ولی رنگ نقره ای آن بسیار محبوب است.
 2. جنس شیشه به کار رفته در این نوع درب سکوریت می باشد و به صورت های مات ، سندپلاست یا طرح دار تولید می شود.

نحوه سفارش درب اتوماتیک شیشه ای

قبل از سفارش و خرید درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی بادد بدانید این درب برای فضای شما مناسب است یا نه؟ برای دانستن این موضوع می توانید با ما تماس بگیرید تا مشاوره ما را دریافت کنید. پس از آن اندازه گیری ابعاد فضای مورد نظر باید انجام گیرد. از آنجائیکه دقت اندازه گیری مهم است کارشناسان ما به صورت رایگان با حضور در محل ابعاد فضای مورد نظر شما را اندازه گیری می کنند.

درب اتتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی چیست؟

این محصولات یکی از انواع درب های برقی هستند که لت ها یا لنگه های آن به یک طرف هر حرکت می کنند. این در حالی است که معمولا درب های برقی دیگر دارای لنگه ها یا همان لت هایی هستند که به سمت مخالف یکدیگر حزکت می کنند. به این ترتیب می توانیم نتیجه بگیریم که در این محصولات هر دو لنگه کاملا متحرک می باشند و ما لنگه ای ثابت نداریم، این لنگه ها یا لت ها بر روی یکدیگر حرکت می کنند.

اما نحوه حرکت آنها کاملا منظم و با سرعت مشخصی می باشد به این حالت که لت دوم این درب ها معمولا با سرعت تقریبا نصف لنگه یا لت اول حرکت می کند. این موضوع باعث می شود هر دو لت به صورت هماهنگ به سمت دیوار حرکت کنند.

البته در برخی از موارد یک لت ثابت برای این درب ها در نظر گرفته می شود که در این حالت دو لت متحرک با سرعتی کاملا ثابت به سمت لت غیر متحرک حرکت می کنند و به صورت هماهنگ به لت ثابت می رسند. این می شود سیستم کلی باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی که در بازار مورد توجه قرار دارند و با استقبال گسترده ای از سمت مخاطبان همراه شده اند. این درب ها معمولا برای فروشگاه ها یا مراکز تجاری و اداری که دارای رفت و آمد بسیار زیادی می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

اما چرا مورد استفاده درب های تلسکوپی در فروشگاه ها و یا مراکز اداری و تجاری پر رفت و آمد است؟ به این دلیل که این درب ها نیاز حداکثری به باز شوی ورودی را کاملا برای ما بر طرف می کند. موجب می شود که بتوانیم فضای بیشتری برای عبور و مرور را تجربه کنیم. دقیقا به دلیل این پاسخ گویی به نیازی که ما داریم می توانیم از این شیشه ها در فروشگاه ها و در بخش های پر رفت و آمد استفاده می کنیم.

در نهایت می توانیم از آنچه تا کنون گفته شد به این نتیجه برسیم که درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی درب هایی هستند از دو یا از چهار لت تشکیل شده اند که این لت ها در امتداد یکدیگر حرکت می کنند و در نهایت همگی پشت لت ثابت در یک سمت جمع می شوند.

انواع درب شیشه ای تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی با دو لت متحرک : همان طور که از نامش پیدا است این درب ها داراب دو لنگه تحرک می باشند. که هر دو درب به یک سمت مشخص حرکت می کنند. یکی از مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی همین مسئله است که می تواند در انواع مختلفی ارائه شود.

استفاده از درب اتوماتیک تلسکوپی با چهار لت مترحک :  این حالت هم همان طور که مشخص است دارای چهار لنگه یا لت متحرک می باشد که همگی با سرعتی هماهنگ و مشخص به یک سمت مشخص که معمولا لت ثابت یا دیوار است حرکت می کنند. این نوع از درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی هم به دلیل مزایای بالای خود دارای استقبال زیادی می باشد.

درب شیشه ای تلسکوپی با سه لت : در این حالت می توانیم درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی را در نظر بگیریم که دارای یک لت ثابت و دو لت متحرک می باشد یا اینکه دارای سه لت متحرک می باشد.

درب شیشه ای تلسکوپی : از دیگر انواع درب های شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی می توانیم به درب های شش لت اشاره کنیم. این درب های شش لت معمولا به شکل های مختلفی می تواند اجرا شود.

کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

اگر شما بخواهید در محیط رفت و آمد خودتان باز شوی حداکثری و مفید داشته باشید درب شیشه ای تلسکوپی می تواند بهترین گزینه باشد. برای این کار درب های اتوماتیک تلسکوپی که دارای دو لت و چهار لت هستند توصیه می شود. اگر بخواهیم از درب های تلسکوپی ششه ای سه لت و یا شش لت استفاده کنیم تقریبا دو سوم عرض را به صورت مفید برای باز شدن داشته باشیم.

همچنین یکی از مهم ترین کاربرد های درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی می توانیم به عنوان ابزاری برای استفاده به عنوان سیستم حضور و غیاب بهره ببریم. این موضوع چگونه کار می کند؟ به این ترتیب که پس از اتصال به سیستم به کمک تشخیص چهره یا اثر انگشت باز و بسته می شود. در ضمن می توانیم با وارد کردن کارت بانکی خودمان در انواع دستگاه های کارتخوان فرمان باز شدن به درب شیشه ای را بدهیم.

مطالب مرتبط

شیشه یخچال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5] خرید شیشه یخچالی با قیمت مناسب و بصرفه!! قدرت بالای شیشه یخچال باعث کاهش آسیب‌پذیری آن در برابر ضربه و خراش می‌شود و در نتیجه عمر مفید آن را بیشتر می‌کند. شیشه یخچال شیشه یخچال یک بخش مهم از یک یخچال است زیرا وظایفی …

شیشه یخچال ادامه »

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ قیمت نرده شیشه ای بالکن چقدر است؟ خیلی از افراد در زمان خرید و نصب نرده شیشه ای سوالی از این قبیل دارند، اگر …

مزایای نرده شیشه ای ادامه »

نصب شیشه سکوریت برای بالکن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]نصب شیشه سکوریت برای بالکن آیا به دنبال نصب شیشه سکوریت برای بالکن خود هستید؟ آیا در نظر دارید که چگونه ظاهر خانه خود را به روز کنید، اما نمی خواهید در کارهای بازسازی گران قیمت سرمایه گذاری کنید؟ نصب شیشه سکوریت برای بالکن ممکن …

نصب شیشه سکوریت برای بالکن ادامه »

نحوه تعویض درب کشویی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]نحوه تعویض درب کشویی نحوه تعویض درب کشویی چگونه است؟ خیلی از افراد که از درهای قدیمی استفاده می کردند و قصد بازسازی منزل و اداره خود را دارند، معمولا درب کشویی را به عنوان جایگزین درب های معمولی انتخاب می کنند. اگر شما هم …

نحوه تعویض درب کشویی ادامه »

طراحی دفتر کار با پارتیشن شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]طراحی دفتر کار با پارتیشن شیشه ای طراحی دفتر کار با پارتیشن شیشه ای چه مزایایی دارد؟ ایده های مدرن برای طراحی دفتر شیشه ای کدامند؟ پس از تحولات دو سال گذشته از همه‌گیری کووید-19، مردم آماده بازگشت به زندگی عادی هستند. از آنجایی که …

طراحی دفتر کار با پارتیشن شیشه ای ادامه »

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]قیمت درب اتوماتیک شیشه ای آیا به دنبال محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای هستید؟ درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟ در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی، روند توسعه ابزارهایی برای رفاه مردم افزایش یافته است. با توجه به امکانات و مزیت های این صنعت …

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای ادامه »

اهمیت پارتیشن شیشه ای اداری در طراحی داخلی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]اهمیت پارتیشن شیشه ای اداری در طراحی داخلی اهمیت پارتیشن شیشه ای اداری در طراحی داخلی چیست؟ چرا پارتیشن های اداری شیشه ای برای طراحی داخلی مهم هستند؟ دفاتر در سرتاسر جهان در چند سال گذشته تغییرات شدیدی را تجربه کرده‌اند،  اما این موضوع چگونه …

اهمیت پارتیشن شیشه ای اداری در طراحی داخلی ادامه »

کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان چیست؟ آیا شما هم اطلاعی در رابطه با کاربرد شیشه در ساختمان ندارید؟ شیشه در حال حاضر مزایای منحصربه‌ فردی را به دنیای طراحی ارائه می‌دهد، که روز به روز در حال رشد هستند. اکنون …

کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان ادامه »

سقف شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]سقف شیشه ای ساختار سقف شیشه ای یکی از بهترین راه ها برای وارد کردن نور طبیعی به خانه شما و در عین حال افزودن یک عنصر جذاب بصری است. سقف شیشه ای به دور از محدود شدن به ساختمان ها و کاخ های بزرگ، …

سقف شیشه ای ادامه »

قیمت نمای شیشه ای ساختمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 5]قیمت نمای شیشه ای ساختمان قیمت نمای شیشه ای ساختمان چقدر است؟ شیشه یکی از متعارف ترین مصالح ساختمانی است که به دلیل مزیت های مختلف و گزینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.شیشه ظاهری، ظریف و براق به نما می دهد و در …

قیمت نمای شیشه ای ساختمان ادامه »

منبع:  ویکی پدیا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
شیشه یخچال

شیشه یخچال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5] خرید شیشه یخچالی با قیمت مناسب و بصرفه!! قدرت بالای شیشه یخچال باعث کاهش

ادامه مطلب »
نمونه شیشه حمام لولایی

شیشه ساتینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]شیشه ساتینا شیشه ساتینا، علاوه بر زیبایی به محیط می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد.

ادامه مطلب »
تصویر-مزایای-نرده-شیشه-ای-7654

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *