برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درب شیشه ای سکوریت ریلی چیست و چه کاربردی دارد؟

درب شیشه ای ریلی یکی از پرکاربردترین دربها می باشد. جنس این درب ها از شیشه سکوریت می باشد. در اداممه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

چرا درب های ریلی از شیشه سکوریت می باشد؟

همان طور که می دانید شیشه های معمولی طی فرآیندی سکوریت می شود. با این عملیات این شیشه ها 5 برابر شیشه های معمولی مقاوم می شود.  شیشه های سکوریت یا میرال در برابر گرما، سرما، ضربه و حتی گلوله ضدضربه می شود. بنابراین بهترین گزینه برای درب های ریلی می باشد.

انواع درب شیشه ای  ریلی

• دستی
این نوع درب ها برای اماکنی که تردد کمی دارد مناسب می باشد.

درب شیشه ای سکوریت ریلی
درب شیشه ای سکوریت ریلی

• اتوماتیک
این ننوع درب ها مخصوص اماکن پرتردد مانند فروشگاهها و بیمارستان ها می باشد . این درب ها مجهز به مکانیزمی است که با کمترین صدا درب باز و بسته می شود.

درب شیشه ای سکوریت ریلی اتوماتیک
درب شیشه ای سکوریت ریلی اتوماتیک

 

 

شرکت کامادر مرکز تولید و فروش درب اتوماتیک در زمینه تولید، فروش، نصب و تعمیر کرکره برقی ،شیشه سکوریت، جک پارکینگی و کابین حمام با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستندد. برای مشاووره و کارشناسی رایگان باشماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.
 

 

لوازم جانبی درب شیشه ای ریلی

درب شیشه ای ریلی دارای لوازمی به شرح ذیل می باشد:
• ریل
• تسمه

درب شیشه ای ریلی سندبلاست

یکی از مزایای درب ریلی شیشه ای امکان ایجاد طرح بر روی شیشه می باشد. به این نوع شیشه طرح دار سندبلاست می گویند. این نوع درب ها با توجه به معماری و طراحی داخلی بر روی شیشه دودبند یا برنز طراحی می شود.

کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی یا فولدینگ

درب تاشو رکورد برای مکان های پرتردد مانند رستوران ها، هتل ها، دفاتر تجاری، بیمارستان ها و برج های مسکونی ایده آل است.

درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی به راحتی باز می شود!

هنگامی که درب به صورت خودکار باز می شود، لت ها از طرفین به طور همزمان جمع می شوند و کنار دیوار قرار می گیرند. با این مکانیزم گذرگاه بزرگ برای تردد افراد ایجاد می شود اگرچه عرض کلی دهانه نسبتاً کوچک است.

درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی مناسب راههای خروج اضطراری فرار

این نوع درب مطابق با استاندارد DIN 18650 می باشد و مطابق با دستورالعمل های آلمانی تست شده و برای استفاده در خروجی های اضطراری و مسیرهای فرار تایید شده است.

درب اتوماتیک را در همه جا می بینیم. مدل های مختلف با قاب یا بدون قاب به صورت کشویی و اسلایدی در فروشگاهها ، بیمارستان ها و برج ها موجود می باشد. چه چیزی این درب ها را متفاوت می کند؟ نحوه نصب آنها یکی از مواردی است که باعث تنوع این درب ها می شود. با ما در ادامه همراه باشید تا درباره نحوه نصب درب اتوماتیک شیشه ای ریلی بپردازیم.

آموزش مراحل نصب درب شیشه ای سکوریت ریلی

 1. اندازه گیری ابعاد و بررسی اولیه : در ابتدا باید فضایی که برای درب اتوماتیک شیشه ای در نظر میگیرید بررسی شود. معمولا دارای ابعاد استانداردی می باشد ولی برای برخی فضاها ابعاد استاندارد نیست و می توان درب اتوماتیک را سفارشی ساخت.
 2. برای ندرب شیشه ای سکوریت ریلی نیاز به سوار کردن فریم یا قاب بر روی دیوار دارید. برای این کار نیاز به قرار دادن شیار در بالا و پایین (سقف و دیوار) می باشد. جهت این کار محل نصب شیارها را با دلر سوراخ کنید.
 3. شیار بالایی را روی سقف بر روی سوراخ های ایجاد شده سوار کنید.
 4. شیار پایینی را روی دیوار نزدیک به زمین طوری که با شیار بالایی مماس باشد، نصب کنید.
 5. برای نصب درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدی درب را به طور عمودی وارد شیار پایینی قرار دهید تا با شیار بالا طراز شود.
 6. در این مرحله نوبت به نصب سیستم مکانیزم توقف می باشد. این مکانیزم در هر دربی متفاوت است . در برخی درب ها این مکانیزم از قبل نصب شده و نیازی به نصب آن وجود ندارد. برای این کار از ددفترچه راهنما کمک بگیرید.درب شیشه ای سکوریت ریلی
 7. بعد از تراز کردن درب با شیارهای بالا و پایین درب کشویی را با استفاده از ابزار آچارکشی تنظیم و در محل خودد قرار دهید.
 8. در مرحله نهایی سوراخ هایی که در قسمت تحتانی درب وجود دارد را پانچ کنید. بهتر است برای این کار از دفترچه راهنما کمک بگیرید.

نصب شیشه سکوریت بر روی درب اتوماتیک

بعد از سفارش و آماده شدن شیشه  حتما در نصب شیشه سکوریت و درب شیشه ای سکوریت ریلی حتما از یک یا چند نفر کمک بگیرید تا شیشه ثابت در محل خود قرار بگیرد. برای اینکه شیشه ددر محل خود فیکس شود، باید آب بندی شود. برای آب بندی نیاز به چسب مخصوص شیشه ای است که در شکاف بین دو طرف ریشه بالا و کف و درب ورودی تزریق می شود. بعد از آب کاری شیشه قالب را محکم نگه دارید و فشار دهید تا به طور کامل بچسبد.

نصب اپراتور یا کلوزر درب اتوماتیک شیشه ای

در واقع درب اتوماتیک برای سهولت در تردد می باشد. زمانی که از یک درب عبور می کنید تمایلی یا زمانی به بازگشت برای بستن درب ندارید. برای این کار از قابلیتی به نام کلوزر استفاده می شود. این قابلیت برای کودکان و افراد ویلچری که امکان باز و بسته کرددن درب ها را ندارند یا با دشواری این کار را انجام می دهند نیز مناسب می باشد. برای نصب کلوزر مراحلی به شرح ذیل را انجام دهید :

 • شیارهای اطراف درب شیشه ای را با محلول آب و مواد شوینده تمیز کرده و آن را با حوله یا سشوار خشک کنید.
 • شیارهای بالا و پایین را به اسپری سیلیکون آغشته کنید برای اینکه مطمئن شوید مواد این اسپری در تمام شیارها منتشر شده درب را چندین بار باز و بسته کنید.
 • برای پاک کردن چربی احتمالی بر روی قاب درب با مواد شوینده چندمنظوره تمیز کنید و آن را خشک کنید.
 • کلوزر دارای قلابی است که در قسمت بالایی درب در امتداد روکش بالایی قرار دهید. سپس چنگال های کلوزر را با چکش درون محفظه روکش فروکنید.
 • برای فیکس کردن کلوزر دور قلاب آن را با طناب بپیچید و به صورت افقی در بالای درب قرار دهید. برای سفت کردن طناب کلوزر را روی درب حرکت دهید. دقت کنید محل کلوزر را روی قاب درب نشانه گذاری کنید.
 • در این مرحله طناب را از کلوزر و کاغذ پشت کلوزر را ازنوار کلوز جدا کنید. کلوزر را بر روی قاب درب شیشه ای جایی که علامت گذاری کردید ، بچسبانید. برای اطمینان از فیکس شدن کامل آن را با محکمی به درب فشار دهید. سپس برای اتصال کامل کلوزر پیچ های فلزی ( یک دوم اینچ) را با مته از طریق سوراخ هایی که در دوطرف کلوزر وجود دارد به قاب متصل کنید.

مکانیزم درب اتوماتیک شیشه ای چگونه است؟

دنیای مدرن امروز علاوه بر ارتقا سطح رفاه سعی بر کاهش مصرف انرژی و زمان را دارد.. به همین دلیل با تولید درب های اتوماتیک دیگر نیاز به باز و بسته کردن درب به صورت دستی نیست. این درب ها از سال 1950 مورد استفاده قرار گرفتند. مهم ترین مزایای این درب ها، صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش امنیت و بهداشت می باشد.

با کنترل سیگنال فعال سازی توسط سنسور ، درب اتوماتیک باز می شود و موتور دنده را فعال می کند تا تسمه و قرقره را هدایت کند. وقتی هیچ کسی در داخل منطقه فعال سازی شناسایی نشود ، درب پس از یک دوره زمانی مشخص شروع به بسته شدن می کند.

مطالب مرتبط

درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدی یا درب کشویی چه مزایایی دارد؟

درب های اتوماتیک اسلایدی با قاب بندی جذاب و سبک های متنوع برای هر درب ورودی طراحی شده اند.

درب شیشه سکوریت دودبند چیست؟

دودبند یکی از انواع شیشه سکوریت می باشد که نه تنها دارای ظاهری شیک و مدرن می باشد

نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق آلات

این نوع شیشه که طی فرآیندی سکوریت می شود یعنی در دمای 600 درجه سانتیگراد ذوب شدده و با اعمال هوای فشرده خنک سریع سرد می شود.

همه چیز درباره درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

یکی از انواع درب های اتوماتیک، درب تلسکوپی می باشد که برای ورودی هایی با فضای محدود ، فضاهایی باریک مانند راهروها کاربرد فراوان دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
شیشه یخچال

شیشه یخچال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5] خرید شیشه یخچالی با قیمت مناسب و بصرفه!! قدرت بالای شیشه یخچال باعث کاهش

ادامه مطلب »
نمونه شیشه حمام لولایی

شیشه ساتینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]شیشه ساتینا شیشه ساتینا، علاوه بر زیبایی به محیط می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد.

ادامه مطلب »
تصویر-مزایای-نرده-شیشه-ای-7654

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *