شیشه آکاردئونی چیست و چه کاربردی دارد؟

شیشه آکاردئونی سازه ای همه کاره و شیک می باشد که اغلب در دکوراسیون مسکونی و تجاری برای صرفه جویی در فضا و تفکیک بخش های مختلف داخلی استفاده می شوند. با ما در این مقاله همراه باشید تا به موضوعات ذیل بپردازیم:

شیشه آکاردئونی چیست؟
کاربرد شیشه آکاردئونی
مزایای شیشه آکاردئونی
شیشه آکاردئونی بالکن
شیشه آکاردئونی پارتیشن

قیمت شیشه بالکنی

تمامی قیمت ها در 15 فروردین 1403 بروزرسانی شده اند.

شیشه بالکنی kanat plus (15 الی 30 متر مربع)

تومان 3,200,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus (6 الی 15 متر مربع)

تومان 3,402,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus (3 الی 6 متر مربع)

تومان 3,550,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus (1 الی 3 متر مربع)

تومان 3,750,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus لمینت

تومان 4,650,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه بالکنی kanat plus رنگی

تومان 3,900,000
 • فریم ترک
 • رنگ بندی فریم
 • نصب رایگان

شیشه آکاردئونی چیست؟

شیشه آکاردئونی از واژه آکاردئون که نوعی ساز موسیقی است برگرفته شده است. برای نواختن این ساز فرد ساز را دو دست گرفته و از دو طرف باز و بسته می کند. شیشه آکاردئونی نیز مانند این ساز باز و بسته می شود و مانند درب های لولایی معمولی به داخل یا خارج نمی چرخند.

شیشه آکاردئونی چیست؟

شیشه آکاردئونی از واژه آکاردئون که نوعی ساز موسیقی است برگرفته شده است. برای نواختن این ساز فرد ساز را دو دست گرفته و از دو طرف باز و بسته می کند. شیشه آکاردئونی نیز مانند این ساز باز و بسته می شود و مانند درب های لولایی معمولی به داخل یا خارج نمی چرخند.

مکانیزم شیشه آکاردئونی

درب‌های شیشه‌ای آکاردئونی زمانی که باز می‌شوند، شبیه ساز آکاردئونی هستند. این درها از سه یا چند پانل تشکیل شده اند که با لولاهایی به هم متصل می شوند تا باز و بسته شوند. هنگامی که درب های آکاردئونی بسته می شوند، ظاهر یک دیوار شیشه ای را ایجاد می کنند. پانل های چرخشی را می توان به راحتی تا کرد و در داخل خانه روی هم چید، همچنین درهای بیرونی هنگام باز شدن به سمت بیرون جمع می شوند تا دهانه بزرگتری ایجاد کنند. آنها به صورت صاف بسته می شوند تا جای کمتری اشغال کنند.

cbbe0079e66e16748d571a59bbcaa68f شیشه آکاردئونی چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد شیشه آکاردئونی

شیشه آکاردئونی برای درب و پنجره استفاده می شود. بیشترین استفاده این شیشه در درب می باشد. درب شیشه ای آکاردئونی برای افزایش فضای داخلی خانه و برای اتصال فضای داخلی به فضای بیرون استفاده می شود. این سیستم ها که اغلب به عنوان درب های دوتایی، درهای آکاردئونی یا درب های شیشه ای تاشو نامیده می شوند، به راحتی جمع می شوند و نسبت به سایر درب های کشویی، دهانه های بزرگتر و بدون مانعی ایجاد می کنند.

چرا مردم از شیشه آکاردئونی استفاده می کنند؟

همان طور که اشاره کردیم شیشه آکاردئونی برای بهبود طراحی و صرفه جویی در فضا استفاده می شود. طرح‌های آن بسیار ظریف‌ است و امکان انتخاب سبک خاصی را فراهم می کند.

مزایای شیشه آکاردئونی

درب شیشه آکاردئونی برای طراحی خانه شما مزایای زیادی دارد. از طراحی های منحصر به فرد و مدرن گرفته تا ایجاد فضایی برای سرگرمی، بزرگترین مزایای شیشه آکاردئونی شامل موارد ذیل می باشد:

 • وسعت فضا : با این درب های فضا وسیع تر می شود و یک نقطه کانونی خیره کننده در خانه شما ایجاد می شود. استفاده آنها در تراس ، به شما این امکان را می دهد تا چشم انداز زیبایی برای خانه خود ایجاد کنید. طرح های آکاردئونی برای تراس شما خانه شما را خاص می کند و قیمت آن را چند برابر می کند.
 • جذابیت طرح: طرح‌های شیک و خطوط باریک که در درب‌های آکاردئونی وجود دارد باعث می شود جلوه‌ای مدرن به طراحی خانه شما ببخشد. این طراحی شیک اگر با طراحی های مینیمالیستی و رنگ های مدرن، مانند مشکی یا خاکستری، همراه شود زیبایی خانه شما را چندین برابر می کند.
 • ایده آل برای زندگی در داخل / خارج از منزل: درب های آکاردئونی یک گزینه عالی برای ایجاد فضای سرگرم کننده، در فضای بیرونی خانه است. این درب ها به شما این امکان را می دهند که فضای زندگی خود را به بالکن یا سایر قسمت های دیگر در فضای باز ایجاد کنید.
 • نور طبیعی بیشتردرب‌های آکاردئونی با پانل‌های زیاد خود که از جنس شیشه‌ می باشد و از کف تا سقف اجرا شده، جذابیت ایجاد می‌کنند و نور طبیعی بیشتری را فراهم می‌کند. اگر به دنبال ایجاد یک دیوار شیشه ای هستید، این درب ها می توانند به شما در رسیدن به این هدف کمک کنند.

بهترین مکان برای استفاده از شیشه آکاردئونی کجاست؟

شیشه های آکاردئونی بیشتر در فضای باز مانند بالکن یا استخر استفاده می شوند. اما در دفتر کاری یا شرکت نیز برای تفکیک بخش های مختلف نیز استفاده می شود. این درب ها دارای انواعی از طرح ها به صورت مستقیم، منحنی یا گوشه با 90 درجه موجود هستند، بنابراین می توان از آنها در مکان های مختلف در سراسر خانه برای ایجاد فضایی دلخواه استفاده کرد.

شیشه آکاردئونی بالکن

 شیشه آکاردئونی بالکن که به عنوان درب بالکن تاشو نیز شناخته می شود، گزینه عالی برای طراحی خانه است. چه به دنبال ایجاد فضایی برای لذت بردن باشید و چه بخواهید نور طبیعی خانه خود را به حداکثر برسانید، این شیشه بهترین گزینه است.

پارتیشن شیشه ای آکاردئونی

امروزه پارتیشن های شیشه ای کارایی های بسیار زیادی دارند. این پارتیشن ها به دلیل کارایی های زیادی که دارند کم کم به ملزومات هر خانه یا محیط کار دارند تبدیل میشوند . و هر خانه و یا محیط اداری از این پارتیش ها استفاده میکند. پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی را میتوانیم به دوسته تقسیم کنیم . دسته اول پارتیشن های شیشه ای متحرک و دسته ی دوم پارتیشن های شیشه ای غیر متحرک میباشند . پارتیشن های شیشه ای غیر متحرک همانطور که مشخص است قابل جا به جایی نیست یعنی نمی توان آن ها را از جایی به جای دیگر انتقال داد و به طور خلاصه مانند یک دیوار عمل میکنند.

پارتیشن آکاردئونی متحرک است؟

پارتیشن های شیشه ای متحرک همانطور که از اسمش مشخص است قابلیت جا به جایی دارد. این پارتیشن ها به وسیله ی یک ریل از کف یا سقف قابلیت حرکت دارد که به آن پارتیشن متحرک می گویند . و این امکان را فراهم میکند تا بتوان به طور موقت قسمی از یک محیط را با دیگر قسمت ها جدا کرد. این پارتیشن ها معمولا چهار لت دارد که به وسیله ی لولا به هم دیگر متصل میشوند . فرم هایی که دور این پارتیشن ها به کار برده میشود از جنس ام دی اف میباشد . و داخل آن با مواد هایی مانند چرم های مختلف ، پارچه ها ، چوب ، شیشه و یا با ترکیبی از هر کدام پر میشود .

باید این نکته را هر بدانید که پارتیش های متحرک خود به دو دسته قابل تقسیم است که در ادامه ی مطلب این دو دسته را به شما خواهیم گفت . دسته اول پارتیشن پانلی و دسته ی دیگر پارتیشن شیشه ای اکاردئونی تقسیم میشوند .

مکانیزم پارتیشن شیشه ای آکاردئونی

پارتیشن شیشه ای آکاردئونی نوعی درب ریلی از جنس شیشه ی سکوریت میباشد.  پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی به علت زیبایی که دارند. و همچنین مقاوم بودن آن در برابر شرایطی مثل صدا های زیاد ، سرما ، گرما و همینطور رطوبت . در مکان های مختلفی جهت جدا سازی قسمت های مختلف یک حمیط از قسمت های مختلف محیطی دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. باید این نکته را هم بدانیم که برای نصب و اجرای پارتیشن های شیشه ای اکاردئونی از یک ریل استفاده میشود. از همین رو صالح مورد استفاده و متریالی که به کار گرفته میشود باید ضد زنگ زدگی باشد تا در برابر نم و رطوبتی که در یک محیط وجود دارد . مقاومت و کیفیتی که دارد از بین نرود . پس حتما باید مصالح و متریال به کار برده شده ضد زنگ باشد . این نکته را فراموش نکنیم . این ریل ها از آلومینیوم بسیار مقاوم و قوی ساخته میشود. به این علت که بتواند وزن شیشه را تحمل کند . و با باز و بسته شدن دچار شکستگی نشود.

کاربرد پارتیشن های آکاردئونی

پارتیشن شیشه ای اکاردئونی معمولا در محیط های اداری کارایی های بسیار زیادی دارند. و بیشتر در محیط های اداری از این پارتیشن ها استفاده میشود . که دارای محبیوبیت بسیار زیادی هم هست. این پارتیشن ها میتوانند قسمت های مختلف را از یک دیگر جدا کنند . که هر قسمت به طور مجزا قابل استفاده باشد. یک مزیت بسیار زیادی که این پارتیشن ها دارد این است که بسیار زیبا و دارای جذابیت بسیار زیادی است .  فضایی که از این پارتیشن ها استفاد ه میشود بسیار زیباست و نقش خیلی مهمی در زیبایی دکوراسیون دارد. پس تا اینجای مقاله با کارایی های پارتیشن شیشه ای آکاردئونی اشنا شدیم و دانستیم که این پارتیشن ها بیشتر در محیط های اداری کاربرد دارد و بیشتر در این محیط ها از این پارتیشن ها استفاده میشود.

پارتیشن های شیشه ای اکاردئونی در مکان های دیگری هم مورد استفاده قرار میگیرد. به طور مثال در مکان هایی مانند اداره ها ، مسجد ها ، بیمارستان های مختلف ، شرکت ها و سایر مکان هایی به صورت یکپارچه ساخته میشود و نیاز به جدا سازی در قسمت های مختلف دارد.  قابلیت در ریلی بودن این  پارتیشن ها باعث میشود تا به راحتی باز و بسته شوند.

تفاوت پارتیشن های پانلی با پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی

پارتیشن شیشه ای متحرک برای فضاهایی استفاده میشود که میخواهیم قسمت هایی را به صورت موقت از یک دیگر جدا سازی کنیم. و یکی از بارز ترین خصوصیت هایی که بین پارتیش های پانلی و پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی وجود دارد این است که میتوان آن ها را به صوورت موقت جمع کرد. پارتیشن های پانلی این امکان را برای مصرف کننده فراهم میساز که یک قسمت را از یک قسمت دیگر جدا کند و در این حال آن دو قسمت جدا شده از هم دیگر باهم ارتباط داشته باشند. اما باید بدانیم که پارتیش های شیشه ای اکاردئونی قسمت های مختلف را از یک دیگر به طور کامل جدا میکند. و این پارتیشن دو فضا را به صورت مستقل از یک دیگر جدا میکند.

آیا شیشه آکاردئونی ارزش خرید دارند؟

تعیین اینکه آیا شیشه آکاردئونی ارزش خرید دارند یا خیر، یک سوال شخصی است. همانطور که گفتیم شیشه های آکاردئونی گزینه خوبی برای خانه شما هستند اما مهم است که در مورد بودجه، اهداف طراحی خانه و ترجیحات شخصی خود فکر کنید. اگر قصد ندارید اغلب درهای خود را باز کنید، سبک های دیگر درب ممکن است برای خانه شما مناسب تر باشد. اگر معمولاً با دوستان و خانواده خود دور هم جمع می شوید و در داخل و خارج از خانه سرگرم می شوید، این درب ها می تواند یک گزینه عالی باشد. البته این درب ها گران تر از سایر درب ها می باشند، اما گزینه های بیشتری را برای ایجاد ظاهری منحصر به فرد برای خانه شما فراهم می کنند.