برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

شیشه ضد حرارت یکی از انواع مدل شیشه ها میباشد که کارایی بسیار بالایی دارد . از گذشته تا کنون شیشه مورد استفاده بسیاری از انسان ها قرار گرفته است و از این شیشه ها استفاده های فراوانی میشود. به همین علت بخاطر استفاده زیاد انسان ها از شیشه ، شیشه های پیشرفته ای تولید شد ، به این علت که چون مصرف این شیشه ها در جاهای مختلف بسیاری پر کاربرد است برای حفظ ایمنی و جان مردم شیشه های پیشرفته ای پا به عرصه تولید نهادند.

امنیت و حفظ ایمنی و جان مردم باعث شد تا شیشه های پیشرفته ای مثل شیشه های سکوریت و شیشه های لمینت پا به عرصه تولید بزارند ، این شیشه ها نسبت به شیشه های خام و معمولی بسیار مقاوم و قوی میباشد . و در برابر عواملی چون ، ضربات سنگین ، باد های شدید ، حریق مقاوم میباشند . البته اینطور نیست که این شیشه ها هرگز دچار شکستگی نشوند ، شکستن خواص بارز هر شیشه ای میباشد .

اما شکستن این شیشه ها با شیشه های خام و معمولی دارای تفاوت است ، که در ادامه ی مطالب خدمت شما عزیزان خواهیم گفت .

در ادامه ی مطالب سعی دارین تا موضاعات زیر را مورد بررسی قرار دهیم .

1- شیشه ضد حرارت چیست ؟

2- شیشه نسوز چیست ؟

3- شیشه های مقاوم در برابر حرارت

4- قیمت شیشه ضد حریق چقدر است ؟

در ادامه ی مطالب همراه ما باشید تا با این شیشه ها به طور کامل آشنا شویم .

شیشه ضد حرارت چیست ؟ 

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم شیشه ها یکی از محصولاتی میباشند که بسیار مورد استفاده انسان ها قرار گرفته است . از قدیم تا کنون این شیشه ها در زندگی انسان ها کاربرد های فراوانی داشته است . به همین علت که استفاده از این شیشه ها بسیار در زندگی انسان ها نقش دارد .

شیشه های جدیدی به پا به عرصه تولید گذاشتند تا بعضی از کم و کاستی های شیشه ها معمولی و خام را پر کنند . شیشه های خام و یا شیشه های معمولی همانطور که میدانید از مقاومت بسیار زیادی بر خورد دار نبوده اند . و در برابر باد های شدید ، ضربات سنگین ، حرارت و…. دچار شکستگی میشدند . زمانی که این شیشه های خام و یا معمولی دچار شکستگی میشد . این شیشه ها به قطعات بزرگ و برنده تبدیل میشدند.

که میتوانستند آسیب های جسمانی و حتی جانی را به همراه داشته باشند . که از همین رو شیشه های مقاومی دیگری مثل شیشه ضد حرارت و شیشه سکوریت و … تولید و عرضه شدند که این این شیشه ها در برابر خطراتی چون طوفان های شدید ، ضربات سنگین ، حرارت و حریق و …. بسیار مقاوم و ایمن میباشند و در زمان شکستن به قطعات ریز بی خطر تبدیل میشوند .

باید این نکته را به شما عزیزان بگوییم که شیشه ضد حرارت جزء شیشه هایی هستند که نسبت به شیشه های معمولی و خام از مقاومت بسیار بالایی برخورد دار میباشند . در مقابل عواملی مانند حرارت و حریق ایمن میباشند . باید در مورد این شیشه به شما عزیزان بگوییم که عملکرد این شیشه در برابر آتش و حرارت از شیشه های خام و سکوریت متفاوت تر است . شیشه های خام تا دمای 60 درجه سانتی گراد ایمنی دارند .

شیشه سکوریت تا دمای 300 درجه سانتی گراد دارای ایمنی است و اما شیشه ضد حرارت تا دمای 700 درجه سانتی گراد میتواند مقاومت کند و شکسته نشود . و این یک تفاوت بسیار زیادی است که این شیشه در برابر شیشه های خام و معمولی دارد .

شیشه ضد حرارت

شیشه نسوز چیست ؟

همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره شد ، شیشه ها از قدیم تا امروز بسیار مورد استفاده انسان ها قرار گرفته اند و در خیلی از جاها این شیشه ها کاربرد های فراوانی دارند . شیشه یکی از محبوب ترین محصولاتی میباشد که بشر دست به ساخت آن زده است . و در خیلی از نقاط از این شیشه استفاده میشود . مکان هایی مانند : پنجره ها ، آینه ها ، پارتیشن ها ، بالکن شیشه ای ، تراس شیشه ای ، نرده شیشه ای ، در ماشین ها ، تلفن های همراه و … از شیشه استفاده میشود .

همانطور که میبنید زندگی انسان ها با شیشه گره خورده است . برای همین علت و استفاده و کارایی بسیار بالای شیشه ، شیشه های مقاوم مانند شیشه ضد حرارت و یا شیشه نسوز ، شیشه سکوریت و … تولید شدند تا با استفاده از این شیشه ها ایمنی را برای خود و اطرافیان به ارمغان بیاوریم .

شیشه نسوز یا شیشه ضد حرارت دارای تفاوت های بسیار زیادی نسبت به شیشه ها معمولی و خام میباشد . شیشه های معمولی و خام در برابر آتش تا دمای 60 درجه سانتی گراد مقاوم میباشند و دما بالاتر از 60 درجه برود این شیشه ها دچار شکستگی میشود .  اما شیشه ضد حرارت تا دمای 700 درجه سانتی گراد مقاومت دارد و دچار شکستگی نمیشود.

در مورد شیشه نسوز باید خدمت شما عزیزان بگوییم که نام دیگر شیشه ضد حرارت ، شیشه نسوز میباشد . این شیشه ها در صنایع کاربرد های بسیار فراوانی دارد . باید البته این نکته را خدمت شما عزیزان بگوییم که بیشترین کاربرد شیشه نسوز در بخاری ها میباشد . اگر دقت کرده باشید در داخل و خارج بخاری ها شیشه هایی به کاربرده شده که در واقع این شیشه ها همان شیشه نسوز میباشد .

البته کاربرد دیگر این شیشه در صنعت پتروشیمی میباشد ، که استفاده های بسیار زیادی از این شیشه در این صنعت میشود . در مورد این شیشه باید خدمت شما عزیزان بگوییم این شیشه ها در برابر آتش اثری از مه گرفتگی ، لکه دار شدن ، ترک خوردن و یا رگه دار شدن پیا نمیشود . و کاملا شفاف می ماند و به بخاطر همین ویژگی بسیار خوب شیشه ضد حرارت ، به عنوان عایقی مطمعن قسمت هایی از ساختمان را تضمین میکند.

شیشه های مقاوم در برابر حرارت 

همانطور که به شما عزیزان گفتیم شیشه ها پر کاربرد ترین وسیله در زندگی انسان ها میباشد و به وفور از شیشه در مکان های مختلفی استفاده میشود . اما شیشه های خام و یا شیشه های معمولی در از ایمنی و مقاومت بسیار بالایی برخوردار نبوده و با طوفان های شدید باهای سنگین ، ضربات ، حرارت ، دچار شکستگی میشود . از همین رو چون که استفاده انسان ها از شیشه بسیار زیاد بوده است ، شیشه های مقاومی مانند شیشه ضد حرارت یا شیشه نسوز ، شیشه سکوریت یا شیشه میرال ، پا به عرضه ظهور گذاشتند.

این شیشه ها به دلیل ایمنی و مقاومت بالایی که دارند بسیار پر کاربرد میباشند . و در برابر طوفان های شدید باد های سنگین ، ضربات ، حرارت از خود مقاومت نشان میدهند و به راحتی دچار شکستگی نمیشود. البته باید این را خدمت شما عزیزان بگوییم که شکستن خواص بارز شیشه ها میباشد اما این شکستگی را میشود به تاخیر انداخت ، شیشه مسوز یا ضد حرارت و شیشه سکوریت هم دچار شکستگی میشود.

اما مانند شیشه های معمولی و خام نیستند که در زمان شکستن خطرات جانی به همراه داشته باشند . شیشه های خام و یا شیشه های معمولی در زمان شکستن به قطعات بزرگ و برنده تبدیل مشود . اما شیشه سکوریت در زمان شکستن به قطعات ریز بی خطر تبدیل میگردد و شیشه ضد حرارت در زمان شکستن از هم نمیپاچد و خورد نمیشود و در جای خود باقی می مانند.

همین ایمنی در این شیشه ها باعث میشود که کاربرد این شیشه ها زیاد شود و همینطور انسان هایی که از گذشته های دور تا همین امروز از شیشه استفاده میکنند با استفاده از این شیشه های نشکن ایمنی را برای خود و اطرافیان خود به ارمغان بی آورند.  همانطور که میدانید ایمنی یکی از بحث های بسیار مهم در صنعت ساختمان سازی میباشد .

باید این نکته را خدمت شما عزیزان بگوییم که مقاومت شیشه در برابر آتش ، حرارت ، باد ها علاوه بر ساختمان های مسکونی و تجاری در صنعت پتروشیمی نیز مورد استفاده های بسیار زیادی قرار گرفته است . از شیشه های مقاوم در برابر حریق و یا حرارت در مشعل های موجود در کارخانه های پتروشیمی استفاده میشود .

 

شرکت کامادر شرکت شیشه سکوریت در تهران در زمینه تولید، فروش، نصب و تعمیر انواع شیشه سکوریت از جمله شیشه نما، شیشه بالکنی، شیشه حمام، پارتیشن شیشه ای، آلاچیق شیشه ای و… با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. برای مشاووره و کارشناسی رایگان باشماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

قیمت شیشه ضد حرارت چقدر است ؟

همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم شیشه ضد حرارت و یا شیشه نسوز کاربرد های بسیار فراوانی دارد و در ابعاد و اندازه های مد نظر مشتری برش داده میشود و قیمت آن به عواملی مانند ابعاد و اندازه و کاربرد آن بستگی دارد . برای همین نمیشود به طور دقیق یک قیمت واحدی را اعلام کرد.

از همین رو شما عزیزان برای اطلاع دقیق از قیمت این شیشه ها میتوانید با شماره های درج شده در سایت کامادور تماس حاصل فرمایید ، تا کارشناسان شرکت ما بعد از اطلاعات ابعاد و اندازه قیمت دقیق را خدمت شما عزیزان اعلام نمایند .

فهرست مطالب مرتبط

شیشه ساتینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]شیشه ساتینا شیشه ساتینا، علاوه بر زیبایی به محیط می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد. به عنوان نمونه جداسازی فضا حمام از اتاق ها و یا سرویس بهداشتی. شیشه سکوریت، بهترین ابزار برای جداسازی این دو محل است. معمولا شیشه حمام می تواند بدون درب …

شیشه ساتینا ادامه »

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ قیمت نرده شیشه ای بالکن چقدر است؟ خیلی از افراد در زمان خرید و نصب نرده شیشه ای سوالی از این قبیل دارند، اگر …

مزایای نرده شیشه ای ادامه »

نصب شیشه سکوریت برای بالکن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]نصب شیشه سکوریت برای بالکن آیا به دنبال نصب شیشه سکوریت برای بالکن خود هستید؟ آیا در نظر دارید که چگونه ظاهر خانه خود را به روز کنید، اما نمی خواهید در کارهای بازسازی گران قیمت سرمایه گذاری کنید؟ نصب شیشه سکوریت برای بالکن ممکن …

نصب شیشه سکوریت برای بالکن ادامه »

کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان چیست؟ آیا شما هم اطلاعی در رابطه با کاربرد شیشه در ساختمان ندارید؟ شیشه در حال حاضر مزایای منحصربه‌ فردی را به دنیای طراحی ارائه می‌دهد، که روز به روز در حال رشد هستند. اکنون …

کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان ادامه »

سقف شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]سقف شیشه ای ساختار سقف شیشه ای یکی از بهترین راه ها برای وارد کردن نور طبیعی به خانه شما و در عین حال افزودن یک عنصر جذاب بصری است. سقف شیشه ای به دور از محدود شدن به ساختمان ها و کاخ های بزرگ، …

سقف شیشه ای ادامه »

قیمت نمای شیشه ای ساختمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 5]قیمت نمای شیشه ای ساختمان قیمت نمای شیشه ای ساختمان چقدر است؟ شیشه یکی از متعارف ترین مصالح ساختمانی است که به دلیل مزیت های مختلف و گزینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.شیشه ظاهری، ظریف و براق به نما می دهد و در …

قیمت نمای شیشه ای ساختمان ادامه »

خرید نرده شیشه ای تراس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 4]خرید نرده شیشه ای تراس آیا به دنبال خرید نرده شیشه ای برای تراس هستید؟ نرده های شیشه ای به محبوب ترین انتخاب برای پروژه های مختلف معماری در سراسرایران و اروپا تبدیل شده اند. جای تعجب نیست زیرا با استفاده از سیستم های نرده …

خرید نرده شیشه ای تراس ادامه »

شیشه مات

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]شیشه مات شیشه مات چیست؟ شیشه مات یک راه عالی برای وارد کردن نور به اتاق بدون قربانی کردن حریم خصوصی است. اثر یخ زدگی را می توان از طریق روش های مختلفی به دست آورد، اما همه به یک هدف عمل می کنند و …

شیشه مات ادامه »

انواع نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]انواع نرده شیشه ای آیا به دنبال انواع نرده شیشه ای هستید؟ معمار باید نیاز به نرده شیشه ای و نوع نرده را با توجه به خطرات احتمالی، کاربرد و احتمال خطرات برای کاربران ساختمان ارزیابی کند. در ساختمانی که برای چند منظور استفاده می …

انواع نرده شیشه ای ادامه »

پارتیشن شیشه ای دوجداره

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]پارتیشن شیشه ای دوجداره به دنبال راهی شیک و در عین حال مطمئن برای تقسیم بندی فضای داخلی خود هستید؟ آیا شما هم تصمیم به خرید و سفارش پارتیشن شیشه ای دو جداره دارید؟ خیلی از افراد در زمان بازسازی و یا ساخت ساختمان های …

پارتیشن شیشه ای دوجداره ادامه »

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
شیشه یخچال

شیشه یخچال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5] خرید شیشه یخچالی با قیمت مناسب و بصرفه!! قدرت بالای شیشه یخچال باعث کاهش

ادامه مطلب »
نمونه شیشه حمام لولایی

شیشه ساتینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]شیشه ساتینا شیشه ساتینا، علاوه بر زیبایی به محیط می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد.

ادامه مطلب »
تصویر-مزایای-نرده-شیشه-ای-7654

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *