شیشه یخچال

خرید شیشه یخچالی با قیمت مناسب و بصرفه!!

قدرت بالای شیشه یخچال باعث کاهش آسیب‌پذیری آن در برابر ضربه و خراش می‌شود و در نتیجه عمر مفید آن را بیشتر می‌کند.

شیشه یخچال

شیشه یخچال یک بخش مهم از یک یخچال است زیرا وظایفی همچون جلوگیری از فساد مواد غذایی و نگهداری طبقه های آن را به عهده دارد. در گذشته نگهداری مواد غذایی به صورت بلند مدت امکان پذیر نبود اما با گذشت زمان که یخچال تولید شد، این مشکل حل شد و یخچال به یکی از مهم ترین وسایل هر خانه تبدیل شد.

ویژگی های شیشه یخچال

ویژگی های شیشه یخچال و فریزر

طرح های شیشه یخچالی

شیشه های یخچال علاوه بر رنگ و ضخامت، از نظر طرح ظاهری نیز دارای مدل های متنوعی هستند:

شیشه یخچال مات

در اکثر یخچال فریزر های امروزی شیشه های مات به کار برده می شود. استفاده از شیشه های مات در یخچال ها باعث شده تا فضای داخلی آن ها همیشه تمیز به نظر برسد. شیشه های مات در دو مدل سندبلاست و ساتینا برای یخچال ها استفاده می شوند.

شیشه یخچال مات
شیشه یخچال شفاف

شیشه یخچال شفاف

شیشه های یخچالی شفاف، به دلیل شفافیتی که دارند، اجازه می دهند تا محتویات داخل یخچال به راحتی دیده شود. این شیشه معمولاً با ضخامت های مختلف در دسترس است و می تواند در طبقات و درب یخچال ها مورد استفاده قرار بگیرد. شیشه یخچالی شفاف در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید شده و در بازار عرضه می گردد.

آیا شیشه یخچالی نشکن است؟

شیشه یخچال اغلب از شیشه تمپر شده یا شیشه لمینت شده ساخته می‌شود که به دلیل پوشش چند لایه، مقاومت بیشتری در برابر ضربه و شکستن دارد. هرچند که شیشه یخچالی مقاومت بالاتری نسبت به شیشه عادی دارد، در صورتی که با ضربه شدیدی مواجه شود، ممکن است شکسته شود. بنابراین باید از برخورد اشیاء سنگین و تیز با آن جلوگیری کرد.

انواع شیشه یخچال بر اساس ضخامت

شیشه های یخچال از لحاظ جنس و کیفیت به موارد زیر تقسیم بندی می شوند:

شیشه یخچال سکوریت با ضخامت ۶ میلی متر

شیشه های سکوریت به ضخامت ۶ میلی متر، که یکی انواع شیشه های استفاده شده در یخچال می باشند، طی یک فرایند حرارتی تولید می شوند. این شیشه های سکوریت، اغلب در صنعت ساخت و ساز و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

شیشه یخچال با ضخامت 6 میلیمتر
شیشه یخچال با ضخامت 8 میلیمتر

شیشه یخچال سکوریت با ضخامت ۸ میلی متر

همانطور که می دانید با افزایش ضخامت شیشه های سکوریت مقاومت آن در برابر ضربه و فشار نیز افزایش می یابد. بنابراین شیشه سکوریت ۸ میلی متری نسبت به شیشه سکوریت ۶ میلی متری از مقاومت بیشتری برخوردار است.

شیشه یخچال سکوریت با ضخامت ۱۰ میلی متر

به طور کلی ضخامت شیشه سکوریت معمولا بین ۶ تا ۱۰ میلی متر می باشد. شیشه سکوریت ۱۰ میلی متری یک نوع شیشه مستحکم و مقاوم‌ است که نسبت به شیشه های معمولی مقاومت بیشتری دارد.

شیشه یخچال با ضخامت 10 میلیمتر