برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

معرفی یراق آلات یا اتصالات شیشه ای

یراق آلات یا اتصالات شیشه ای مقاله ای است که سعی داریم امروز شما را با آن آشنا کنیم تا بدانید که این یراق الات چیست و چه کاربرد های دارد . پس در ادامه ی مطالب همراه ما باشید تا با این یراق الات اشنا شوید. در این مقاله سعی داریم تا با مباحث زیر به طور کامل و جامع اشنایی بدست بیاریم ، پس همراه ما باشید.

معرفی یراق آلات یا اتصالات شیشه ای 
یراق آلات شیشه 
یراق آلات درب شیشه ای 
قیمت این یراق آلات 
یراق آلات پارتیشن شیشه ای 
لیست یراق آلات شیشه 

معرفی یراق آلات یا اتصالات شیشه ای چیست ؟

همانطور که شاید بدانید انواع یراق آلات یا اتصلات شیشه ای وجود دارد . اما در انتخاب این یراق الات باید به جنس این ایم یراق آلات یا اتصالات شیشه ای توجه و دقت کنیم . به این علت باید دقت کنیم که هر چه آلیاژ به کار رفته در این قطعات مرغوب تر باشد احتمال زنگ زدگی و خورده شدگی و یا شکستن کاهش پیدا میکند. برای همین از این همه انواع یراق آلات شیشه ای باید در زمان انتخاب به جنس آن ها توجه ویژه ای داشته باشیم . پس حتما در هنگام خرید از جنس آن ها اطمینان خاطر داشته باشیدو تا مرغوب باشد . تا در اینده دچار زنگ زدگی ، خورده شدگی و یا شکستگی نشود.

باید این را در نظر داشته باشید که این محصولات از آلیاژ های مختلفی ساخته میشوند . و باید این را در نظر داشته باشید از این محصول زمانی که قرار است در مکان های مرطوب مانند حمام های شیشه ای استفاده کرد باید این الیاژ ها مرغوب باشد تا این قطعه ها دچار  زنگی زدگی نشوند . پس وقتی میخواهید از این محصولات در مکان های مرطوب استفاده کنید باید این را در نظر داشته باشید که جنس این الیاژ ها مرغوب باشد تا در اینده دچار زنگ زدگی نشود. زمانی که دچار زنگ زدگی شود علاوه بر اینکه عمر این محصول کاهش پیدا میکند باعث جلوه ی بدی در دکوراسیون حمام شیشه ای میشود . پس یهتر در انتخاب جنس این محصول دقت لازم را انجام دهیم .

باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که یراق آلات به کار رفته در شیشه های سکوریت باید حتما از الیاژ مرغوبی ساخته شده باشند . به این علت که باعث بالا رفتن طول عمر این شیشه ها میشود .

این اتصالات شیشه ای انواه بسیار زیادی دارد یا بهتر است بگوییم دارای تنوع بسیار زیادی میباشد . شیشه سکوریت به دلیل اینکه کاربرد های بسیار زیاد و فراوانی دارد . در هر پروژه یراق متفاوتی در آن ها استفاده میشود .

معرفی یراق آلات و اتصالات شیشه

1- لولا

2- استوپ

3- قفل دستگیره

4- ریل

5- فریم

6- بست

7- و …

یراق آلات درب شیشه ای

باید این را بدانید که این یراق مانند لولا برای باز و بسته کردن درب بسیار ضروری و حائز اهمیت میباشد . و این لولا ها دارای تنوع بسیار بالایی هم نیز هست . و هر کدام از این تنوع هایی که گفتیم دارای کاربرد های مختلف و ویژگی های خاص خود میباشد . لولا شیشه سکوریت دارای متریال های مختلفی میباشد . این متریال ها مانند استیل 201 و استیل های 304 با روکش های کروم میباشد . اتصالات درب شیشه ای چه مواردی هستند ؟ لولا های درب های استوپی ، لولای پارتیشن ها و لولای حمام از یراق های درب شیشه ای به حساب می ایند. و این یراق ها بر اساس نوع جاسازی که بر روی شیشه سکوریت تعیبه میشود مورد استفاده قرار میگیرد. باید این نکته را هم بدانید که لولای حمام و لولا های شیشه به شیشه یا شیشه به دیوار را شامل میشوند . این نوع لولا ها دارای تنوع های بسیار فراوانی میباشد . و انواع مختلفی را دارد . باید این نکته را بدانید که این لولا ها در مکان های مرطوب دارای کاربرد هستند و از الیاژ های مرغوبی ساخته میشوند . 

یراق آلات پارتیشن شیشه ای

باید این نکته را بدانید که این یراق پارتیشن شیشه ای مانند لولا ، برای اتصالات درب شیشه ای به فریم ها و یا اتصالات درب شیشه ای به دیوار مورد استفاده قرار میگیرد . همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم . تنوع بسیار زیادی در یراق آلات وجود دارد . و شما باید بسته به نیاز خود آن ا را سفارش دهید . به طور مثال اگر میخواهید از این اتصالات شیشه ای در مکان های مرطوب استفاده کنید باید این نکته را بدانید و توجه داشته باشید که جنس الیاژ آن از نوع مرغوب باشد و تا در اینده دچار زنگ زدگی و خورد شدگی نشود و طول عمر خوبی داشته باشد .

باید این نکته را هم یاد اوری کنیم که برای نصب پارتیشن های شیشه ای از قبل طرح و اندازه گیزی های که باید انجام شود ، انجام میگیرد. و این یراق پارتیشن ها هم از قبل اندازه گیری میشود و در اجرا استفاده میشود .

برای اتصالات شیشه ای از یراقی مانند : 1- فریم 2- لولا 3- استوپ 4- دستگیره و … بر اساس نیاز و سلیقه مشتری این قطعات استفاده میشود .

باید این نکته را هم بدانید که دستگیره ها در زیبایی این پارتیشن ها بسیار موثر و یک جلوه ی بسیار زیبایی به نما میدهد و این دستگیره ها بسته به سلیقه مشتری انجام میگیرد.

اتصالات شیشه ای

1- لولا

لولا قطعه ای است که دارای مفصل میباشد و دو طرف وسیله را به یک دیگر وصل میکند . باید این را بدانید که این اتصال میتواند دو طرفه وسیله را حول محور لولا تا چندین درجه  چرخش را به همراه داشته باشد .

2- دستگیره شیشه

از جمله اساسی ترین یراق الات شیشه سکوریت، دستگیره شیشه است. دستگیره شیشه تاثیر چشم گیری در زیبایی درب ایفا می کند. که این دستگیره شیشه سکوریت در انواع طرح و مدل در بازار موجود است. در مدل های مختلف مطابق با سلیقه و نیاز مشتری به بازار عرضه می شود.

3- قفل شیشه

از دیگر موارد مهم یراق الات شیشه سکوریت، قفل شیشه سکوریت است که از نظر کیفیت بسیار مرغوب بوده. یکی از وظایف اصلی قفل شیشه ایجاد امنیت است. که این امر در ساخت یک قفل بسیار مورد توجه قرار می گیرد. همه قفل ها در گذشته از طریق کلید باز و بسته می شدند. اما در حال حاضر قفل های مدرن با استفاده از اثر انگشت و یا استفاده از رمز ورود باز و بسته می شوند. آلیاژهای استاندارد در ساخت قفل بسیار مهم می باشد زیرا عدم استفاده از آن با از کار افتادن چرخ دنده ها موجب از کار افتادن درب و پنجره نیز می شود.
از انواع قفل شیشه سکوریت می توان گفت که قفل کمری و قفل هوپه از مهم ترین هاست.

4- قفل کمری شیشه سکوریت

قفل کمری شیشه سکوریت ازجمله قاب های شیشه سکوریت می باشد که از ویژگی های خاصی برخوردار است، این قفل را می‌توان بدون جاسازی ها با استفاده از جاساز روی شیشه سکوریت نصب کرد. همین ویژگی باعث شده است که این قفل پر استفاده ترین قفل درب شیشه سکوریت شود. در بعضی مواقع که فراموش می شود.

جاساز قفل روی شیشه سکوریت نصب شود دیگر امکان ایجاد جاساز بعد از تولید شیشه وجود ندارد از این کمری شیشه سکوریت در این مواقع بدون ایجاد جاساز بعد از تولید شیشه استفاده می شود. قفل کمری انواع متفاوتی دارد که در دو مدل شیشه به دیوار و شیشه به شیشه در بازار یافت می شود.

5- بست های شیشه

از جمله یراق الات شیشه سکوریت بست شیشه است. از بست شیشه برای اتصال شیشه به دیوار یا شیشه به شیشه مورد استفاده قرار می گیرد. انواع بست شیشه در ظاهر و آلیاژ تفاوت دارند.

معمولا آلیاژهای استفاده شده برای بست شیشه سکوریت در انواع استیل، سرب، آهن و آلومینیوم است که به صورت آبکاری شده می باشد و سطح آلیاژها در انواع مختلف آنادایز، آبکاری شده و رنگ ها مختلف می باشد.
نوع و اندازه بست ها را متناسب با محل نصب و زاویه این که شیشه به دیوار یا شیشه به شیشه می سازد باید انتخاب نمود.
بست علاوه بر اتصال شیشه امکان ثابت نگه داشته شدن شیشه را نیز فراهم می کند.

6- فریم شیشه

یکی از کاربردی ترین یراق آلات شیشه فریم است که برای حفظ و نگهداری شیشه دور تا دور شیشه از فریم استفاده می شود. فریم شیشه در انواع شکل و متریال ساخته شده است. آلیاژهای استفاده شده در فریم از نوع استیل ضد زنگ و مقاوم می باشد تا در مقابل تغییرات آب و هوایی و رطوبت هوا و اکسید شدن مقاومت بالایی داشته باشد هم چنین فریم که دور تا دور شیشه استفاده می شود موجب می شود تا شیشه ظاهری زیبا و چشم نواز به خود بگیرد.

7- ریل شیشه

از یراق آلات  می توان ریل شیشه را نام برد. یکی دیگر از یراق آلات شیشه سکوریت، ریل شیشه سکوریت است که معمولا بر پروفیل نصب می شود. کیفیت ریل بسیار اهمیت دارد. متریال ریل ها به طور معمول از نوع استیل و آلومینیوم مقاوم می باشد. این نوع متریال برای ایجاد مقاومت در برایر شرایط آب و هوایی مختلف استفاده می شود.

 

باید این را در نظر داشته باشید که  قیمت این یراق ها به موارد زیادی بستگی دارد و اینطور نیست که بگوییم این یراق این قیمت را دارد . و باید شما برای اطلاع از قیمت دقیق با کارشناسان شرکت کامادور تماس حاصل فرمایید . تا از مشاوران و کارشنان شرکت کامادور مشاوره های لازم را بگیرید و بعد از آن کارشناسان ما به شما قیمت را اعلام کنند . شما میتوانید یراق موجود وادراتی را از شرکت ما به راحتی خریداری کنید . قیمت این یراق ها با توجه به نیاز شما و ایرانی یا خارجی بودن به شما اعلام میگردد .

 

شرکت کامادر شرکت شیشه سکوریت در تهران در زمینه تولید، فروش، نصب و تعمیر انواع شیشه سکوریت از جمله شیشه نما، شیشه بالکنی، شیشه حمام، پارتیشن شیشه ای، آلاچیق شیشه ای و… با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. برای مشاووره و کارشناسی رایگان باشماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]