برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

استاندارد شیشه لمینت ، شیشه لمینت یکی از انواع شیشه میباشد که به علت دوام و مقاوم بودن و ایمنی بالایی که دارد بسیار مورد استفاده قرار میگیرد . این شیشه یکی از محبوب ترین شیشه ها در دهه های اخیر است که تولید اول آن به 120 سال پیش بازمیگردد. این شیشه ها به علت مقاومتی که دارند بسیار پر کاربرد هستند. و در سازه های امروزی ماننده ساختمان هایی با نمای شیشه ای از این نوع شیشه استفاده میشود . شرکت کامادور یکی از شرکت های ارائه دهنده شیشه لمینت است که میتوانید برای خرید این شیشه با شرکت کامادور تماس حاصل فرمایید . در این مقاله سعی داریم تا موضاعات زیر را مورد بررسی قرار دهیم و با شیشه لمینت بیشتر آشنا شویم . در ادامه ی مقاله همراه ما باشید . موضاعتی که قرار است در ادامه مورد بررسی قرار دهیم به شرح ذیل است :

1- استاندارد شیشه لمینت چقدر است ؟ 

2- آشنایی با پیدایش شیشه لمینت

3- تفاوت این شیشه با شیشه سکوریت چیست ؟

4- مزایا شیشه این شیشه چیست ؟

5- تکنولوژی تولید شیشه لمینت چیست ؟

6- برش این شیشه چگونه است ؟

7- ابعاد استاندارد شیشه لمینت چیست ؟

برای بررسی این موضاعات در ادامه ی مقاله همراه ما باشید .

شیشه لمینت و تاریخچه پیدایش آن 

همانطور که در مطلب بالا به آن اشاره کردیم تاریخچه ی پیدایش این شیشه به 120 سال پیش برمیگردد. در سال 1903 فردی به اسم ادوارد بندیکناس شیشه لمینت را اختراع کرد .

او متوجه آن شد که فلاسک شیشه ای پوشش داده شده با نیترات سلولز نوعی پلاستیک میباشد که بعد از شکستن به صورت متلاشی در نمایید و خورد نمیشود . و به صورت پیشوسته در کنار یک دیگر باقی می مانند این اتفاق باعث به کشف شیشه لمینت و تولید شیشه لمینت شد و در سال 1939 در صنعت خودرو سازی به کار گرفته شد .

استفاده از این شیشه به غیر از صنعت خود =رو سازی کاربرد های فراوان دیگری هم دارد که در ادامه ی مطالب سعی داریم تا در مورد استاندارد شیشه لمینت هم برای شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دهیم .

نمای شیشه ای اسپایدری و کرتین وال

استاندارد شیشه لمینت چقدر است ؟

 

باید این نکته را خدمت شما عزیزان بگوییم که بزرگ ترین گام در تولید این شیشه انتخاب ابعاد و استاندارد شیشه لمینت است یکسری از عوامل در حین تولید شاید منجر به شکستن شیشه گردد عواملی چون به نادرستی برش زدن و یا سوراخ کردن ، باعث شکستگی این شیشه میشود . برای جلوگیری از شکستن شیشه 4 لبه شیشه لمینت را سنگ دیاموند می گذارند . و در کوره های مخصوص با دمای 620 درجه حرارت میدهند.

تفاوت شیشه لمینت و شیشه سکوریت چیست ؟

در قسمت بالا در مورد ابعاد استاندارد شیشه لمینت برای شما عزیزانی توضیحاتی را ارائه دادیم . در ادامه ی مطالب سعی داریم تا در مورد تفاوت شیشه سکوریت و شیشه لمینت توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم . در ادامه ی مطالب شما عزیزان همراه ما باشید و تا تفاوت بین این شیشه ها را بدانیم .

باید این نکته را خدمت شما عزیزان بگوییم که شیشه سکوریت و شیشه لمینت هر کدام از مقاومت بسیار خوبی برخور دار میباشند و کاربرد های بسیار فراوانی در مکان های مختلف دارند . یکی از کاربرد های شیشه لمینت درب شیشه ها ، کف آکواریوم ها و صفحه های گ.شی و مانیتور ها میباشد . و یکی دیگر از کاربرد های شیشه لمینت در شیشه جلو ماشین است که به عنوان شیشه ضد گلوله به کار برده میشود . تا در هنگام تصادف اسیب جدی به سر نشینان وارد نگردد .

در مورد تفاوت این دو شیشه باید خدمت شما عزیزان بگوییم که تفاوت این دو شیشه  به کیفیت ورقه های شیشه ای بستگی در آن ها استفاده میشود و در هر کدام از آن ها میزان مقاوم بودن فرق میکند . شیشه سکوریت تا دمای 300 درجه سانتی گراد مقاوم است و شیشه لمینت تا 700 درجه سانتی گراد مقاومت دارد . شیشه سکوریت در صورت شکسته شدن به قطعات ریز بی خطر تبدیل میشود و خورد میشود . اما شیشه لمینت در صورت شکستن از هم نمی پاچد و در جای خود باقی می ماند .

این ها تفاوت های شیشه سکوریت و شیشه لمینت بود . و همینطور از ابعاد استاندارد شیشه لمینت هم نیز آگاه شدیم .

تکنولوژی تولید شیشه لمینت چگونه است ؟ 

در مطالب بالا با تفاوت شیشه سکوریت و شیشه لمینت و همچنین ابعاد استاندارد شیشه لمینت آشنا شدیم و تاریخچه ی پیدایش این شیشه را هم دانستیم حال در ادامه ی مطالب سعی داریم تا در مورد تکنولوژی این شیشه توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه بدهیم . در ادامه ی مقاله همراه ما باشید .

استاندارد شیشه لمینت

فرایند تولید شیشه لمینت به شرح ذیل است :

1- پیش پردازش این شیشه

2- مرحله دوم برش و سنگ زنی

3- در مرحله سوم شستن شیشه

4- بعد از شستن محله خشک کردن شیشه است .

5- تبدیل شیشه به لمینت

6- لعد از تبدیل شیشه خنک میشود

7- در مرحله هفتم و اخر هم لبه های شیشه آب بندی میشود .

باید این نکته را هم خدمت شما عزیزان بگوییم که شیشه لمینت بسیار مقاوم تر از شیشه های خام و یا شیشه های معمولی میباشد . شیشه های معمولی و خام در زمان شکستن به قطعات بزرگ و برنده تبدیل میشود اما این شیشه ها زمانی که شکسته شود به زمین نمیریزد و خورد نمیشود و در جای خود باقی می ماند. و توسط تکنسین ها از فریم ها خارج میشود و شیشه جدید جای گزین شیشه های شکسته میشود .

شیشه های سکوریت هم از شیشه های معمولی و خام مقاوم تر است و میتوان گفت که شیشه های سکوریت هفت برابر قوی تر از شیشه های معمولی میباشد و در زمان شکستن به قطعات ریز بی خطر تبدیل میگردد . این شیشه ها به همراه لمینت جز محبوب ترین شیشه ها در دهه های اخیر شده اند که کاربرد های بسیار فراوانی دارد و بسیار از آن ها استفاده میشود .

انسان ها از گذشته تا کنون از شیشه ها استفاده کرده اند . به همین علت بخاطر استفاده های فراوان از شیشه و خطرات ناشی از شکستن این شیشه ها ،  های شیشه های سکوریت و لمینت به تولید رسید تا خطرات ناشی از شسکتن شیشه به صفر درصد برسد و ضریب اطمینان خاطر بیشتر را ایجاد کند. با ساتفاده از این شیشه ها ایمنی را برای خود به ارمغان می آورید .

برش شیشه لمینت چگونه است ؟ 

در مطالب بالا با ابعاد استاندارد شیشه لمینت و همچنین تفاوت های این شیشه با سکوریت آشنا شدیم . در ادامه ی مقاله سعی داریم تا در مورد برش شیشه سکوریت به شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دهیم . در ادامه ی مطالب همراه ما باشید .

بهتر است برش این شیشه قبل از تبدیل شیشه به لمینت انجام شود و در ابعاد و اندازه هاش مشخص شده برش بخورد و سپس وارد مراحل لمینت شدن قرار بگیرد . اما برای برش این شیشه میتوان از دستگاه های برش کامپیوتری تمام اتوماتیک نیز استفاده کرد . تا اندازه گیری ها بر اساس طول و عرض و ارتفاع دقیق در نظر گرفته شود . اهمیت این مرحله بسیار مهم است .

شرکت کامادور برش شیشه لمینت را به طور صحیح انجام میدهد . این کار باید با دقت بسیار زیاد انجام شود چرا که اگر در زمان برش دقت نکینم ممکن است به کل شیشه اسیب وارد شود .

 

شرکت کامادر شرکت شیشه سکوریت در تهران در زمینه تولید، فروش، نصب و تعمیر انواع شیشه سکوریت از جمله شیشه نما، شیشه بالکنی، شیشه حمام، پارتیشن شیشه ای، آلاچیق شیشه ای و… با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. برای مشاووره و کارشناسی رایگان باشماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

مزایای شیشه لمینت چیست ؟

همانطور که میدانید هر محصولی که به تولید میرسد شامل یکسری مزیت ها میباشد . شیشه لمینت دارای مزیت های بسیار زیادی است که در ادامه ی مطالب این مزیت ها را خدمت شما عزیزان خواهیم گفت . در مطالب بالا با ابعاد استاندارد شیشه لمینت آشنا شدیم و دانستیم چه ابعادی برای این شیشه ها استاندارد است . در ادامه ی مقاله همراه ما باشید تا در مورد مزیت های این شیشه برای شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دهیم .

مزیت های این شیشه به شرح ذیل است :

1- مقاوم بودن یکی از مزیت های این شیشه به حساب می اید که در برابر ضربات سنگین و حریق و طوفان های شدید مقاوم است و تا دمای 700 درجه سانتی گراد را تحمل میکند . پس اولین مزیت این شیشه به مقاوم بودن آن است .

2- یکی دیگر از مزیت هایی که این شیشه دارد این است که کاربرد های بسیار فراوانی دارد و در خیلی جاها از این شیشه استفاده میشود . بانک ها طلا فروشی ها ، صفحات شیشه ای گاز رومیزی و برای تعمیر گاز رومیزی یا صفحات این گاز ها میتوان از شیشه لمینت استفاده کرد  و … کاربرد های بسیار زیادی دارد .

3- این محصول دارای تنوع های بسیار زیادی است و در رنگ و اندازه های مختلف تولید و عره میشود . از همین رو میتواند همه نوع سلیقه را پوشش دهد و محدودیتی ندارد .

4- مقاوم در برابر حرارت

5- عایق صدا و حرارت است

 

این پنج مورد تنها بخشی از مزیت های بیشمار شیشه لمینت میباشد .

قیمت شیشه این شیشه بستگی به ابعاد استاندار شیشه لمینت دارد و نمیتوان یک قیمت دقیقی را به شما عزیزان اعلام کرد . به این علت که ابعاد و اندازه های هر پروژه با پروژه ی دیگر متفاوت میباشد و برای همین نمیشود یک قیمت واحدی را به شما عزیزان اعلام کنیم . شما برای اطلاع از قیمت این شیشه میتوانید با شرکت کامادور و شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما را در این امر راهنمایی کنند .

مطالب مرتبط

شیشه ساتینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]شیشه ساتینا شیشه ساتینا، علاوه بر زیبایی به محیط می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد. به عنوان نمونه جداسازی فضا حمام از اتاق ها و یا سرویس بهداشتی. شیشه سکوریت، بهترین ابزار برای جداسازی این دو محل است. معمولا شیشه حمام می تواند بدون درب …

شیشه ساتینا ادامه »

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ قیمت نرده شیشه ای بالکن چقدر است؟ خیلی از افراد در زمان خرید و نصب نرده شیشه ای سوالی از این قبیل دارند، اگر …

مزایای نرده شیشه ای ادامه »

نصب شیشه سکوریت برای بالکن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]نصب شیشه سکوریت برای بالکن آیا به دنبال نصب شیشه سکوریت برای بالکن خود هستید؟ آیا در نظر دارید که چگونه ظاهر خانه خود را به روز کنید، اما نمی خواهید در کارهای بازسازی گران قیمت سرمایه گذاری کنید؟ نصب شیشه سکوریت برای بالکن ممکن …

نصب شیشه سکوریت برای بالکن ادامه »

کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان چیست؟ آیا شما هم اطلاعی در رابطه با کاربرد شیشه در ساختمان ندارید؟ شیشه در حال حاضر مزایای منحصربه‌ فردی را به دنیای طراحی ارائه می‌دهد، که روز به روز در حال رشد هستند. اکنون …

کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان ادامه »

سقف شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]سقف شیشه ای ساختار سقف شیشه ای یکی از بهترین راه ها برای وارد کردن نور طبیعی به خانه شما و در عین حال افزودن یک عنصر جذاب بصری است. سقف شیشه ای به دور از محدود شدن به ساختمان ها و کاخ های بزرگ، …

سقف شیشه ای ادامه »

قیمت نمای شیشه ای ساختمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 5]قیمت نمای شیشه ای ساختمان قیمت نمای شیشه ای ساختمان چقدر است؟ شیشه یکی از متعارف ترین مصالح ساختمانی است که به دلیل مزیت های مختلف و گزینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.شیشه ظاهری، ظریف و براق به نما می دهد و در …

قیمت نمای شیشه ای ساختمان ادامه »

خرید نرده شیشه ای تراس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 4]خرید نرده شیشه ای تراس آیا به دنبال خرید نرده شیشه ای برای تراس هستید؟ نرده های شیشه ای به محبوب ترین انتخاب برای پروژه های مختلف معماری در سراسرایران و اروپا تبدیل شده اند. جای تعجب نیست زیرا با استفاده از سیستم های نرده …

خرید نرده شیشه ای تراس ادامه »

شیشه مات

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]شیشه مات شیشه مات چیست؟ شیشه مات یک راه عالی برای وارد کردن نور به اتاق بدون قربانی کردن حریم خصوصی است. اثر یخ زدگی را می توان از طریق روش های مختلفی به دست آورد، اما همه به یک هدف عمل می کنند و …

شیشه مات ادامه »

انواع نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]انواع نرده شیشه ای آیا به دنبال انواع نرده شیشه ای هستید؟ معمار باید نیاز به نرده شیشه ای و نوع نرده را با توجه به خطرات احتمالی، کاربرد و احتمال خطرات برای کاربران ساختمان ارزیابی کند. در ساختمانی که برای چند منظور استفاده می …

انواع نرده شیشه ای ادامه »

پارتیشن شیشه ای دوجداره

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]پارتیشن شیشه ای دوجداره به دنبال راهی شیک و در عین حال مطمئن برای تقسیم بندی فضای داخلی خود هستید؟ آیا شما هم تصمیم به خرید و سفارش پارتیشن شیشه ای دو جداره دارید؟ خیلی از افراد در زمان بازسازی و یا ساخت ساختمان های …

پارتیشن شیشه ای دوجداره ادامه »

راهنمای انتخاب بهترین پنجره

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]راهنمای انتخاب بهترین پنجره آیا شما هم به دنبال راهنمای انتخاب بهترین پنجره هستید؟ راهنمای انتخاب بهترین پنجره چیست؟ آیا تصمیم به بازسازی خانه خود و یا چیدمان خانه جدید خود هستید؟ شرکت کامادر یکی از  در ادامه این متن راهنمای انتخاب بهترین پنجره را …

راهنمای انتخاب بهترین پنجره ادامه »

مقایسه شیشه سکوریت و لمینت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 1]مقایسه شیشه سکوریت و لمینت شیشه سکوریت و لمینت چه تفاوت هایی باهم دارند؟ آیا شما هم به دنبال مقایسه شیشه سکوریت و لمینت هستید؟ شیشه های سکوریت و لمینت دو نوع شیشه ایمنی هستند که می توانید تهیه کنید. در ادامه  به بررسی مقایسه …

مقایسه شیشه سکوریت و لمینت ادامه »

کاربرد پانل های شیشه ای دودی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]کاربرد پانل های شیشه ای دودی کاربرد پانل های شیشه ای دودی در ساختمان چیست؟ بدون شک شیشه بهترین ماده برای دکوراسیون شماست. جدا از جذابیت زیبایی شناختی آن، عملکردها و مزایای زیادی نیز دارد. با این حال، انواع مختلفی از شیشه ها برای نشان …

کاربرد پانل های شیشه ای دودی ادامه »

انواع شیشه های ساختمانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]انواع شیشه های ساختمانی انواع شیشه های ساختمانی کدامند؟ آیا به فکر نصب ورق شیشه ای جدید در خانه خود هستید؟ شیشه کاربرد های مختلفی در ساختمان دارد و می توان از آن در مصارف گوناگون استفاده کرد.  انتخاب صحیح نوع شیشه ضروری است، چه …

انواع شیشه های ساختمانی ادامه »

برطرف کردن خراش شیشه پنجره

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 4]برطرف کردن خراش شیشه پنجره برطرف کردن خراش شیشه پنجره فرآیندی است که نیاز به بررسی دقیق دارد. ابتدا باید مطمئن شوید که به پنجره آسیب نمی ‌رسانید، و بعد از آن به دنبال راه کار های پاک کردن خراش‌های مزاحم از سطح شیشه باشید. …

برطرف کردن خراش شیشه پنجره ادامه »

شیشه های مناسب برای رومیزی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]شیشه های مناسب برای رومیزی شیشه های مناسب برای رومیزی کدام نوع است؟ چگونه یک میز ناهار خوری شیشه ای برای پاسیو خود انتخاب کنیم؟ هنگام انتخاب شیشه های مناسب برای رومیزی برای پاسیو خود، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یکی …

شیشه های مناسب برای رومیزی ادامه »

مزایای استفاده از درب های شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]مزایای استفاده از درب های شیشه ای مزایای استفاده از درب های شیشه ای چیست؟ به طور حتم افراد همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود خانه خود هستند. خواه ارتقای لوازم منزل شما باشد یا بازسازی کل خانه. تعویض درب و پنجره ها موردی …

مزایای استفاده از درب های شیشه ای ادامه »

درب پارکینگ شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]درب پارکینگ شیشه ای درب پارکینگ شیشه ای بیشتر یا تماما از شیشه ساخته شده است. درهای پارکینگ شیشه ای در معماری مدرن محبوب هستند. آنها اغلب در املاک تجاری مورد استفاده قرار می گیرند تا ظاهر فضای بازتر و دلپذیرتری را ایجاد کنند. آنها …

درب پارکینگ شیشه ای ادامه »

تفاوت شیشه های سکوریت با شیشه معمولی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

نصب حصار شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 3 میانگین: 3.7]نصب حصار شیشه ای چه مزایای دارد؟ هر فردی که تصمیم دارد در محوطه ای که استخر وجود دارد، ایمنی را رعایت کند، می داند که نصب حصار در اطراف آن بسیار مهم است، به خصوص اگر بچه های کوچکی در خانه دارید. دلیل آن …

نصب حصار شیشه ای ادامه »

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
شیشه یخچال

شیشه یخچال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5] خرید شیشه یخچالی با قیمت مناسب و بصرفه!! قدرت بالای شیشه یخچال باعث کاهش

ادامه مطلب »
نمونه شیشه حمام لولایی

شیشه ساتینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]شیشه ساتینا شیشه ساتینا، علاوه بر زیبایی به محیط می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد.

ادامه مطلب »
تصویر-مزایای-نرده-شیشه-ای-7654

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *