برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بعد از راه انداری و نصب درب اتوماتیک شیشه ای نیاز به نگهداری و سرویس دارد که بهتر است درباره آن اطلاعاتی داشته باشید. در اینجا می خواهیم به این موضوع و موضوعات ذیل بپردازیم :

 درب اتوماتیک شیشه ای چگونه کار می کند؟

 چه زمانی درب اتوماتیک شیشه ای نیاز به تنظیمات دارد؟

 نحوه تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

 دلایل خرابی درب اتوماتیک شیشه ای 

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای چگونه کار می کند؟

درب های اتوماتیک شیشه ای نیاز به سنسوری دارند که تشخیص دهد چه زمانی درب باید باز شود. در ابتدا سنسور حرکت را تشخیص می دهد، سپس سیگنالی را به مکانیسم بُرد می فرستد. پس از دریافت آن سیگنال، مکانیسم درب را باز می کند.

تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای : آموزش عیب یابی و تعمیر

  درب اتوماتیک مانند هر محصول دیگری نیاز به سرویس و نگهداری دوره ای دارد. اما با توجه به میزان تردد افراد و نوع آن ممکن است نیاز به تنظیماتی جهت عیب یابی و تعمیر داشته باشد. با ما در ادامه همراه باشید تا نحوه تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای را آموزش دهیم. همان طور که می دانید این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که در این بخش می خواهیم به بررسی تمامی انواع محصولات بپردازیم. البته که تمرکز ما در این مقاله بر روی انواع ورودی های خودکار شیشه ای می باشد. این محصولات می توانند به صورت خودکار باز و بست شوند.

چه زمانی درب اتوماتیک شیشه ای نیاز به تنظیمات دارد؟

  مشکلات و عیوب مختلفی برای درب اتوماتیک شیشه ای ممکن است ایجاد شود ولی شایع ترین آنها به شرح ذیل می باشد :

  • مشکل در هنگر
  • خرابی چشمی : در هنگام باز و بسته شدن فرمان به موتور داده نمی شود.
  • افتادگی کامل یا متوقف شدن لت های (یکی یا هر دو لت) درب
  • خراب شدن و از کار افتادگی ریموت
  • خرابی سنسور : در این حالت سنسور حساس شده و با حرکت هر چیزی بی دلیل باز و بسته می شود. این حرکت مداوم نه تنها آزار دهنده است بلکه باعث ایجاد مشکل در سایر قطعات درب می شود.

نحوه تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

در صورتی که با مشکلاتی که ذکر شد روبرو شدید حتما با کارشناس متخصص تماس بگیرید. کارشناس برای تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای در ابتدا برق درب را چک می کند. برای این کار منبع تغذیه را چک می کند. زیرا خرابی و مشکلات قطعاتی از جمله سنسور ، موتور و چشمی به منبع تغذیه مربوط می شود. در برخی موارد ممکن است سیم از مدار خارج شده و قطع شده است که ممکن است به دلیل نصب اولیه نادرست باشد. در صورتی که مشکل از منبع تغذیه نباشد باید قطعاتی که دچار خرابی شده اند تعویض گردد.

تعمیر-درب-اتوماتیک

دلایل خرابی درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از مشکلات شایعی که افراد با آن روبرو می شوند اینست که درب هنگام باز و بسته شدن ضربه وارد می کند. علت این مشکل مواردی به شرح ذیل می باشد :

  • تنظیمات نادرست : صب و تنظیم اولیه در هننگام راه اندازی درب اتوماتیک بسیار مهم است. در غیر اینصورت بعد از گذشت زمان کمی دچار مشکل می شود. ننگرانن نباشید زیرا می توان دوباره تنظیمات از ابتدا انجام داد و در جای درست خود قرار داد.
  • شل شدن تسمه های درب اتوماتیک شیشه ای : یکی از مشکلات شایع این درب ها شل شدن تسمه ها می باشد که به راحتی می توان در جای خود آن را سفت کرد و بندرت نیاز به تعویض تسمه ها وجود دارد.
  • مشکل در کارکرد موتوریکی از مشکلات دیگری که ممکن است برای درب شما ایجاد شود ، عدم کارکرد موتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. در این صورت می توان در ابتدا تنظیمات را بعد از ریست کردن دوباره اجرا کرد.به طور کلی بعد از چند سال کارکرد بخصوص در فضاهایی که تردد بالاست موتور نیاز به سرویس و تنظیم دارد.
  • عدم تراز نبودن دربدر برخی موارد از ظاهر درب نمی توان فهمید که مشکل از کدام قطعه است.

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

• مطمئن شوید که سوئیچ درب روشن است و برق دریافت می کند.

• سوئیچ باید روی حالت AUT (اتوماتیک) تنظیم شده باشد.

• مطمئن شوید که مانعی در مسیر باز شدن درب نباشد( اشیاء یا آشغال)

• از تغییر وضعیت نمایشگر هنگام فعال شدن اطمینان حاصل کنید.

• اگر در بسته یا باز نشد، برق را خاموش کنید.

چه زمانی درب های اتوماتیک شیشه ای نیاز به سرویس دارد؟

توصیه می شود به طور متوسط ​​هر 6 ماه یکبار درب های اتوماتیک توسط کارشناس بررسی شود. این بررسی های معمول باعث می شود، تشخیص دهد که آیا درب‌های شما نیاز به تعمیرات فوری یا اصلاحات جزئی دارد یا تعمیرات اساسی و بسیار که شامل تعویض قطعات درب اتوماتیک می شود.

چرا درب اتوماتیک شیشه ای باز نمی شود؟

اگر درب اتوماتیک شیشه ای باز نشد ممکن است به دلایل مختلف باشد از جمله:

• ممکن است واحد محرک مانند سنسور یا چشمی درب اتوماتیک شیشه ای دچار خطاهای الکتریکی یا مکانیکی شده باشد.

• یک خطا در نرم افزار سنسور حرکتی وجود داشته باشد.

• درب به نرمی یا همان طور که انتظار می رود باز و بسته نمی شود.

از چه نوع سنسوری در درب های اتوماتیک شیشه ای استفاده می شود؟

در درب های اتوماتیک مدرن امروزی از سنسورهای مادون قرمز و رادار (داپلر) استفاده می شود. باید در همه درب های اتوماتیک شیشه ای استاندارد ایمنی BS EN 16005 باید نصب و رعایت شوند.

چگونه درب اتوماتیک شیشه ای خود را به حالت عادی برگردانم؟

اگر درب های اتوماتیک شیشه ای به درستی کار نمی کنند، برق را خاموش کرده و سیستم اتوماتیک را مجدد راه اندازی کنید و بعد از پنج تا ده ثانیه دوباره آن را روشن کنید. درب با تنظیم مجدد ریست شده و به حالت عادی بازمی گردد. در این حالت درب ها بسیار آهسته باز و بسته می شوند.

نحوه ریست کردن درب اتوماتیک شیشه ای

برای تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای و بازگرداندن آن به تنظیمات اولیه (تنظیمات پیش فرض کارخانه) :

• ابتدا برق را خاموش کنید.

• دکمه “SERV” را روی بُرد فشار داده و نگه دارید.

• دوباره برق را روشن کنید، تا زمانی که فرآیند راه اندازی شروع به اجرا شود.

• دکمه “SERV” را آزاد کنید.

شرکت کامادر شرکت درب اتوماتیک  در زمینه تولید، فروش، نصب و تعمیر انواع درب اتوماتیک شیشه ای از جمله درب اتوماتیک کشویی، درب اتوماتیک گردان، درب اتوماتیک فریم لس و… با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. برای مشاوره و کارشناسی رایگان با شماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید. برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.
 

نحوه تمیز کردن درب اتوماتیک شیشه ای

برای از بین بردن آلودگی، گرد و غبار و سایر زباله ها از جاروبرقی استفاده کنید. سپس اسپری گریس WD-40 را در امتداد مسیر درب، چرخ ها و غلتک ها بزنید تا به درستی تمیز شود.

سوالات متداول درب اتوماتیک شیشه ای

چگونه می توان درب اتوماتیک شیشه ای کشویی را به صورت دستی باز کرد؟

در صورتی که برق قطع شد و نتوانید تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای خود را داشته باشید ،می توانید به صورت دستی درهای کشویی را باز یا بسته کنید. کلید اصلی باید در موقعیت OFF باشد. برای باز کردن در، دستگیره در داخل یا خارج را بکشید و در را به عقب بکشید. در این حالت درب کاملا باز می شود. 

قطعات ایمنی درب های اتوماتیک شیشه ای 

جهت ایمنی درب های اتوماتیک شیشه ای از دو نوع سنسور فعال سازی و سنسور پشتیبانی استفاده شده است.

از چه سنسوری در درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می شود؟  

بیشتر در درب‌های اتوماتیک از سنسورهای تشخیص حرکت یا سنسورهای نوری که در کناره‌های درب نصب می‌شوند، برای باز و بسته شدن درب‌ها استفاده می‌کنند. این حسگرها، همانطور که از نامشان پیداست، حرکت جلوی درب را تشخیص داده و باعث باز شدن درب می شود.

درب های اتوماتیک شیشه ای چه مدت باید باز بمانند؟  

هنگام باز شدن ، درب باید حداقل پنج ثانیه در موقعیت کاملاً باز بماند.   

چگونه درب اتوماتیک شیشه ای به طور خودکار باز می شود؟  

بیشتر درب های اتوماتیک شیشه ای با سنسورهای نوری یا حرکتی کار می کنند. این سنسورها قسمت بالایی درب نصب می شوند. همچنین ممکن است بر روی چارچوب درب نصب می شوند. هنگامی که این حسگرهای نوری یا حرکتی، حرکت را در نزدیکی درب تشخیص دهند، درب به طور اتوماتیک باز و سپس بسته می شود.   

آیا درب های اتوماتیک از سنسور نور استفاده می کنند؟ 

درب های اتوماتیک از حسگرهایی برای تشخیص حرکت، فشار یا تصاویر مادون قرمز استفاده می کنند که باعث باز یا بسته شدن درب ها می شود.   

چرا درب اتوماتیک شیشه ای از مسیر خارج می شود؟

موانعی از جمله گرد و غبار انباشته شده یا زباله هایی در مسیر درب اتوماتیک شیشه ای می تواند باعث شود که درب در مسیر خود حرکت نکرده و از مسیر خارج شود. نگران به هم خوردن تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای خود نباشید. در این صورت از یک برس معمولی برای تمیز کردن کثیفی یا زباله استفاده کنید. از تیغه یا پیچ گوشتی قدیمی برای پاک کردن گرد و غبار انباشته استفاده کنید.

در درب های اتوماتیک کشویی از چه سنسورهایی استفاده می شود؟ 

در درب های اتوماتیک کشویی، از سنسورهای مادون قرمز استفاده می شود. این سنسورها به عنوان محافظ در برابر برش یا له شدن لبه ها در درب های چرخشی، درهای کشویی و درهای گردان مناسب هستند.

 

 

 

شرکت کامادر شرکت درب اتوماتیک  در زمینه تولید، فروش، نصب و تعمیر انواع درب اتوماتیک شیشه ای از جمله درب اتوماتیک کشویی، درب اتوماتیک گردان، درب اتوماتیک فریم لس و… با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. برای مشاوره و کارشناسی رایگان با شماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید. برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.
 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]