شیشه مات

شیشه مات چیست؟ شیشه مات یک راه عالی برای وارد کردن نور به اتاق بدون قربانی کردن حریم خصوصی است. اثر یخ زدگی را می توان از طریق روش های مختلفی به دست آورد، اما همه به یک هدف عمل می کنند و آن هم ایجاد انحراف از یک طرف شیشه به طرف دیگر است. شیشه های مات شونده را می توان در برنامه های کاربردی در سراسر خانه ها و مشاغل پیدا کرد و ممکن است همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید.

شیشه مبهم چیست؟

شیشه مبهم یک اصطلاح برای هر نوع شیشه ای است که نمای شیشه را مخدوش می کند. هیچ نوع شیشه ای وجود ندارد که به عنوان شیشه مبهم شناخته شود، بلکه شیشه های مبهم را می توان به عنوان نام دسته ای برای انواع مختلف شیشه در نظر گرفت. سطوح مختلفی از تاریکی در شیشه وجود دارد. از پانل های با اعوجاج خفیف گرفته تا شیشه های مات، می توانید سطحی از ابهام را برای مطابقت با نیازهای خود پیدا کنید. اما مهم نیست که چقدر شیشه ممکن است مبهم باشد، تا زمانی که سطحی از اعوجاج وجود داشته باشد، همچنان به عنوان شیشه مبهم در نظر گرفته می شود.

شما می توانید جهت اطلاع از مزایای پارتیشن شیشه ای مات به این صفحه بروید.

تصویر-شیشه-مات-8965

شیشه مات چیست؟

شیشه مات تنها یکی از انواع شیشه های مبهم است. این شیشه ای است که برای ایجاد سطح حفره ای روی پانل ها اسید اچ شده است. شیشه مات این اجازه را می دهد تا مقداری نور از آن عبور کند، اما از دیده شدن کمی بیشتر از اشکال یا شبح ها در طرف دیگر جلوگیری می کند. شیشه مات به دلیل تطبیق پذیری آن از محبوبیت خاصی برخوردار است. شیشه را می توان با طرح ها، آرم ها و تزیینات در عین حفظ حریم خصوصی جاسازی کرد. این آن را برای کاربردهای تجاری ایده آل می کند، اگرچه برای نرده های شیشه ای و شیشه حمام نیز مورد علاقه است. به عبارت دیگر، تمام شیشه های مات شیشه ای مات هستند، اما همه ی شیشه مات کن ها شیشه ای مات نیستند.

چه نوع دیگری از شیشه های مبهم وجود دارد؟

اعوجاج شیشه های مبهم ممکن است با استفاده از رنگ، بافت یا الگوها به دست آید. اگر بخواهیم از دیگر انواع این شیشه نام ببریم می توان به شیشه های سندبلاست و یا شیشه های بافت دار اشاره کنیم.

تفاوت بین شیشه مبهم و شیشه معمولی

همانطور که گفته شد، شیشه مبهم، شیشه ای است که شفاف یا مات ساخته شده است. این کار با زبر کردن یک طرف شیشه انجام می شود تا دید از طریق آن دشوار شود. شیشه معمولی کاملاً شفاف است. باید به راحتی از یک طرف به طرف دیگر قابل مشاهده باشد. شیشه مبهم به نور اجازه عبور می دهد در حالی که دید شما را از شیشه مسدود می کند. سطوح مختلفی از ابهام وجود دارد. گاهی اوقات، شما می توانید رنگ ها را از طریق شیشه ببینید، در حالی که انواع دیگر به طور کامل دید دنیای بیرون را مسدود می کنند.

اگر به دنبال پاسخ این سوال که چرا از شیشه مات در ساخت پارتیشن شیشه ای اداری استفاده می شود؟هستیدبه این صفحه بروید. شیشه مبهم کاربردهای مختلفی دارد. اگر بخشی از خانه خود را بازسازی می کنید، آن را در مناطقی قرار دهید که به نور بیشتری نیاز دارند، اما نمی خواهید از آن عبور کنید. همانطور که گفته شد، یکی از رایج ترین مناطق برای یافتن شیشه های مبهم در شیشه حمام است. نور را بدون اینکه به مردم اجازه دهد داخل را ببینند وارد می شود. برای ایجاد حس دیوار بین اتاق ها، یک پنجره میانی از شیشه مات قرار دهید. این اجازه می دهد تا نور به جلو و عقب فیلتر شود در حالی که حس یک پلان طبقه باز را محدود می کند.

در غیر این صورت، می توان آن را در پنجره های اتاق خواب، آشپزخانه، ناهار خوری یا هر دیوار بیرونی دیگری قرار داد تا همسایگان را از دیدن و افزایش حریم خصوصی شما محدود کند. استفاده از آن برای شیشه در نورگیر به افزودن یک لایه امنیتی اضافی به اتاق کمک می کند. شما می توانید جهت سفارش هر نوع شیشه ای به شرکت کامادر مراجعه کنید، این شرکت با بیش از 20 سال سابقه‌ی فعالیت و اجرای بیش از 10 هزار پروژه مختلف، ثابت نموده که در امور خود متخصص بوده و رضایت مشتریان را جلب نموده است.