برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 55 میانگین: 4.4]
شیشه حمام فریم دار

در میان فضاهای خانه حمام جایی است که با اینکه زمان کمی در آن هستید اما فضای مناسبی برای استراحت و تسکین می باشد. زیرا آب آرام بخش شماست و شما می توانید برای مدتی حتی کم در حمام استراحت کنید. به همین دلیل امروزه دکوراسیون آن بسیار مهم است.یکی از پرطرفدارترین دکوراسیون در حمام استفاده از شیشه حمام یا کابین دوش است.  با ما در ادامه همراه باشید تا به طو مفصل به موضوعات ذیل بپردازیم:

شیشه حمام

تعدادی از عناصر وجود دارد که باید هنگام انتخاب کابین دوش در نظر بگیرید. که در این میان نوع شیشه، اصلی ترین و مهم ترین آن است. نوع شیشه مناسب نه تنها استحکام محفظه را تضمین می کند، بلکه ارزش زیبایی شناختی مناسبی را نیز دارد. ما برخی از انواع رایج شیشه حمام را بررسی می کنیم تا تصمیم گیری برای شما آسان شود.

شیشه شفاف

شیشه شفاف همان شیشه شفاف استانداردی است که در اطراف خود می بینیم. این نوع شیشه پرکاربردترین نوع شیشه است.برخی از مزایای استفاده از درب های دوش شفاف به شرح زیر است.

درب های شیشه ای شفاف با هر سبک داخلی مطابقت دارند.

آنها با شفافیت خود ظرافتی جاودانه به فضای داخلی حمام می بخشند.

شیشه شفاف به دلیل زیبایی مینیمالیستی که دارد رایج ترین انتخاب برای درب های دوش است.

شیشه های شفاف حمام، دیدی بدون وقفه در داخل دوش ایجاد می کنند. این ویژگی به شما امکان می دهد تا کاشی ها و سنگ های درخشان را برای تکمیل فضای داخلی حمام بگنجانید.

محفظه‌های شفاف باعث می‌شوند حمام‌های کوچک بزرگ ‌تر به نظر برسند و به جریان آسان نور کمک می کند. تنها عیب شیشه شفاف، تلاش بیشتر برای تمیز نگه داشتن آن است. به دلیل شفافیت مطلق، آثار آب و انگشت بلافاصله روی پانل های شیشه ای ظاهر می شود.

شیشه مات

شیشه مات به دلیل ارزش حفظ حریم خصوصی بالا شناخته شده است. از طریق تکنیک سندبلاست کدر می شود. این بافت باعث می شود نور به طور کامل از پانل شیشه ای عبور نکند.

اگر می خواهید حفظ حریم خصوصی بهتری در حمام خود داشته باشید، درب های دوش مات انتخاب مناسبی برای شما هستند.

درهای دوش مات در خانه های چند نفره به خوبی کار می کنند. حتی اگر شخصی داخل حمام باشد، پوشش مات روی درب دوش مانع از دید می شود.

شیشه برنز حمام

به شیشه حمام رنگی، شیشه برنزی می گویند. دارای رنگ برنزی کلاسیک است که طرحی منحصر به فرد به فضای داخلی حمام می بخشد.

مانند شیشه شفاف، مقدار نوری که از شیشه عبور می کند بر اساس شدت رنگ کاهش می یابد.لکه ها و رگه های آب به وضوح روی شیشه برنزی ظاهر نمی شوند که روی شیشه شفاف دیده می شود، بنابراین، تمیز کردن آن نیز آسان است.

شیشه حمام بدون فریم

شیشه دوش بدون فریم، بر شفافیت نهایی تمرکز دارد. رنگ مایل به سبز در شیشه استاندارد برای رسیدن به شیشه کم آهن با افزودن مقادیر کمی آهن به شیشه در طول فرآیند تولید حذف می شود.

این نوع شیشه شفافیت بهتری نسبت به شیشه های سنتی دارد. به دلیل شفافیت مطلق، شیشه بدون فریم اجازه می دهد نور بیشتری از پانل ها عبور کند. بنابراین، فضای داخلی حمام را بهتر روشن می کند.

عکس شیشه-حمام

شیشه حمام چیست؟

شیشه حمام جدا کننده دوش از سایر فضای حمام می شود که از متریال ضد زنگ که در برابر رطوبت مقاوم می باشد استفاده می شود .شیشه حمام هم برای آپارتمان های کوچک که فضای کمی دارد، مناسب می باشد و هم برای خانه های ویلایی بزرگ استفاده می شود.همچنین قیمت این سازه نسبت به کابین های شیشه ای بسیار پایین تر است به همین دلیل، بسیار پرفروش می باشد.

چرا شیشه حمام را انتخاب کنیم ؟

 • تفکیک فضای حمام از دیگر فضاهای خانه: با  نصب شیشه در اطراف دوش حمام نه تنها زیبایی خاصی به حمام می دهد بلکه آن را به فضایی منحصر به فرد در خانه تبدیل می کند.
 • خطر لیز خوردن در حمام مخصوصا برای کودکان و سالمندان یکی از مشکلاتی است که برای افراد پیش می آید. با استفاده از این شیشه ها از آسیب رساندن به خود جلوگیری به عمل می آید.
 • جلوگیری از فرسودگی لوازم حمام: رطوبت و پاشیدن آب بر دیوار و شیرآلات باعث ایجاد لک و بتدریج فرسودگی آنها می شود. نصب شیشه نه تنها از بروز این مشکلات جلوگیری می کند بلکه اثری از لک و رطوبت بر روی شیشه برجای نمی ماند
 • یراق آلاتی که در این نوع شیشه استفاده می شود نه تنها جاذب رطوبت نیست بلکه باعث ایزوله شدن فضای حمام می شود.
 • حفظ حرارت در فضای شیشه ای
 • به راحتی نصب و اجرا می شود.
 • دارای طراحی متنوع و متناسب با فضای خانه می باشد

انواع شیشه حمام

1. شیشه حمام ریلی یا کشویی

شیشه حمام ریلی دارای درب جمع و جور بوده و برای فضای کوچک مناسب است یک لت ثابت بوده و درب دیگر متحرک می باشد که به سمت درب ثابت و فضای خالی حرکت می کند. درب کشویی می تواند به یک یا دو طرف صفحه شیشه بلغزد.

2.شیشه حمام لولایی

شیشه حمام لولایی دارای دربی است که  به دیوار حمام با یک لت شیشه ای ثابت با لولا بسته می شود. این درب لولایی به سمت بیرون و جلو باز می شود. برای نصب این درب شیشه ای باید فضای کافی در روبرو وجود داشته باشد.

شیشه-حمام-لولایی
شیشه-حمام-لولایی

3. شیشه حمام اسپایدری

شیشه حمام اسپایدری مانند یک درب معمولی باز و بسته می شود. یراق آلات به صورت محوری در گوشه ها متصل می شود و به درب شیشه ای اجازه می دهد تا از داخل و خارج باز شود.

4. شیشه حمام فریم لس

برای اینکه جلوه ای زیبا و فوق مدرن به دوش خود بدهید ، درب دوش فریم لس را به جای درب دوش قاب دار نصب کنید. معمولاً این نوع درب به راحتی نصب می شوند و به لطف شیشه شفاف و طراحی بدون قاب زیبایی خاصی به فضای حمام شما می بخشد.

شیشه-حمام-لولایی

نحوه اندازه گیری شیشه حمام

درب های ورودی به سمت حمام خود را اندازه بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید شیشه را از طریق خانه بدون آسیب دیدن شیشه حمل کنید. در صورت لزوم مطمئن شوید که جایی برای چرخاندن درب دوش شما وجود دارد.

مراحل اندازه گیری حمام شیشه ای

مرحله 1: طرحی از دوش خود تهیه کنید

با قلم و کاغذ خود ، طرح کوچکی از دوش خود را ترسیم کنید. از این طریق می توانید نوع درب شیشه ای دوش خود را انتخاب کنید.

نکته! هر اندازه گیری را دو بار انجام دهید. اگر ننزدیک به ابعاد 1.16 متر شدید دوباره اندازه گیری کنید. اگر می خواهید درب دوش را به صورت سفارشی انتخاب کنید ، نحوه اندازه گیری دانستن دقیق بسیار ضروری است.

مرحله 2: عرض را اندازه بگیرید

با استفاده از متر ، عرض دوش خود را از یک طرف دیوار به طرف دیگر اندازه بگیرید. عرض را در سه نقطه اندازه گیری کنید – در امتداد پایه ، وسط و بالا. به تصویر 1 مراجعه کنید.

اگر دوش زاویه دید دارد ، عرض را به بخشهایی از پایه دوش اندازه بگیرید. به تصویر 2 مراجعه کنید.

اندازه گیری شیشه حمام

مرحله 3: بررسی کنید که آیا دیوارها صاف هستند

خانه ها یا دوش های قدیمی ممکن است دیوارهای کاملا صاف نداشته باشند. اگر دیوار شما لوله کشی دارد، به معنای اینست که بالا و پایین دارد، باید در این صورت باید مشکل را با کارشناس در میان بگذارید. اگر دیوارهای شما لوله کشی نیستند ، هنگام نصب درب دوش خود باید از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

مرحله 4: ارتفاع را اندازه بگیرید

فاصله پایه دوش خود را تا قسمت بالای آن اندازه بگیرید. اگر درب دوش شما روی آستانه قرار می گیرد ، اندازه گیری خود را از بالای “پایه” شروع کنید. به تصویر 4 مراجعه کنید. اگر اندازه درب دوش دلخواه شما کوتاهتر از طول کلی دوش است ، فقط تا این مرحله اندازه بگیرید. به تصویر 5 مراجعه کنید.

مرحله 5: درب فعلی را اندازه گیری کنید

اگر درب دوش جدید شما همان سبک درب فعلی شما است ، عرض درب فعلی را اندازه بگیرید و از آن اندازه گیری به عنوان مرجع استفاده کنید. اگر درب جدید شما روی بخشی از آستانه ای که قبلاً اندازه گیری کرده اید قرار می گیرد

از این عرض استفاده کنید. تصویر 6 را ببینید اگر درب دوش شما کوچکتر از عرض آستانه شما است ، عرض مورد نظر خود را اندازه بگیرید. به عنوان مثال یک درب دوش ثابت است که فقط سه چهارم عرض کلی آستانه شما را پوشش می دهد. به تصویر 7 مراجعه کنید.

گر درب جدید شما به سمت بیرون چرخانده می شود (درب های لولایی ، کشویی یا تاشو) ، اندازه خود را بگیرید و آن را به عرض دلخواه درب دوش خود قرار دهید ، سپس انتهای متر را در جایی که لولای درب قرار دارد قرار دهید. با نگه داشتن آن در جای خود ، نوار اندازه گیری را با حرکت نیم دایره بکشید.

با این کار مشخص می شود که فضای کافی برای باز شدن آن بدون برخورد به دیوار ، درب یا غرور وجود دارد. به تصویر 8 مراجعه کنید.

نصب شیشه حمام

بعد از اندازه گیری نوبت به نصب حمام شیشه ای می شود. در این مرحله ابتدا محل نصب شیشه ها بر روی دیوار با علامت مشخص می شود. سپس یراقآلات بر روی دیوار و کف نصب می شود. فریم ها در محل قرار گیری شیشه ها قرار گرفته و در مرحله آخر شیشه ها بر روی فریم ها فیکس می شود.

 

آموزش نصب آنلاین شیشه حمام در سراسر کشور

یکی از خدمات ویژه ما آموزش آنلاین نصب شیشه حمام می باشد. از آنجائیکه ارسال این شیشه به تمام نقاط کشور داریم برای نصب می توانید وارد لینک ذیل شده و آموزش صفر تا صد نصب را به صورت رایگان از ما دریافت کنید:

 

جدیدترین مدل های حمام شیشه ای در سال 1401

شیشه حمام امروزه در بیشتر خانه ها نصب  می شود و طرفداران بسیاری بخصوص در دهه های اخیر در کشور ما داشته است. به همین دلیل با توجه به اینکه بیشتر خانه ها در متراژ پایین ساخته شده اند، فضای کمی برای حمام دارند. به همین دلیل مدل های متنوعی از شیشه حمام برای انواع فضاها طراحی شده که فیلم آن را می تواندی ببینید.

قیمت شیشه حمام

قیمت شیشه حمام به ابعاد فضای مورد نظر و  یراق آلات آن بستگی دارد.  هر متر مربع آن از متری 1،400،000 تومان به همراه نصب شروع می شود. برای به دست آوردن قیمت نهایی باید ابعاد فضای مورد نظر به دقت انجام شود. کارشناسان ما به صورت رایگان از محل شما بازدید کرده و اندازه گیری ابعاد را انجام می دهند.

کابین-حمام شیشه ای

متن سربرگ خود را وارد کنید

با توجه به کوچک شدن فضای خانه ها برای استفاده بهینه از فضای زندگی از کابین دوش استفاده می شود.  برخی از این کابین ها از جنس ورق های پلکسی گلاس و برخی دیگر با پروفیل های آلومینیوم پهن تولید می شود . ولی امروزه بیشتر از کابین دوش شیشه ای از جنس فریم لس استفاده می شود.

طراحی این کابین ها با طراحی مدرن و کلاسیک همخوانی دارد.

مشخصات کابین دوش حمام

 • دارای قاب آلومینیومی مقاوم در برابر خوردگی
 • شیر دوش دستی
 • جت بادی دارای تنظیم کروم
 •  دارای سردوش قابل تنظیم و بلند شونده
 • دارای درب کشویی یا منحنی یا لولایی
 • دارای سینی دوش
 • مناسب برای حمام های متوسط یا بزرگدر صورتی که فضای زیادی برای کابین دوش حمام دارید
 • در حمامی با طراحی مدرن و وسایل و تجهیزات ظریف منحصر به فرد می باشد.

انواع کابین دوش شیشه ای

کابین دوش فریم لس

کابین دوش شیشه ای فریم لس

از نوع فریم لس ( بدون فریم )کاملا بهداشتی است زیرا بدلیل نبود فریم جایی برای رشد قارچ و میکروب وجود ندارد.کابین دوش شیشه ای فریم لسهمان طور که گفتیم کابین دوش حمام فریم لس همانطور که از نامش پیداست بدون فریم می باشد . از آنجایی که در حمام رطوبت زیاد است کابین باید به گونه ای طراحی شود که جاذب میکروب و قارچ نباشد.

به دلیل عدم وجود فریم در ساخت این نوع کابین هیچ گونه قارچ و میکروبی را به خود جذب نمی کند. به همین دلیل این نوع کابین بسیار پرطرفدار می باشد و خرید آن نیز توصیه می شود.

کابین دوش شیشه ای لولایی

این نوع شیشه دارای 10 میل طی فرآیندی سکوریت می شود که در مدل های مات، شفاف، سندپلاست طراحی می شود. برای مقاوم بودن این نوع شیشه با دستگاهی به نام CNC جاسازی یراق می شود. سپس با حرارتی به میزان 700 درجه سانتیگراد سکوریت می شود. با این فرآیند شیشه 11 برابر شیشه معمولی در برابر ضربه و حرارت مقاوم می شود.

بعد از سکوریت کردن شیشه ها با استفاده از یراق آلات استنلس استیل به دیوار متصل می شود. این یراق آلات از کشورهای ترکیه، سوئیس ، ایتالیا، تایوان و چین وارد می شود.

کابین-شیشه-ای-حمام-لولایی
کابین-شیشه-ای-ریلی-8955

کابین دوش شیشه ای ریلی

این نوع کابین مانند کابین دوش شیشه ای لولایی می باشد با این تفاوت که نوع یراق آلات استفاده شده در این کابین متفاوت می باشد. این یراق آلات دارای تسمه ای بلند به رنگ های طلایی، نقره ای و مشکی می باشد از جنس فولاد ضد زنگ می باشد.

از بین تمام انواع کابین دوش شیشه ای ریلی از جهات طراحی و زیبایی، سبکی بهتر است.کابین دوش شیشه ای پارتیشنی شیشه ای که برای این کابین استفاده می شود مانند سایر کابین ها دارای ضخامت 10 میل می باشد یا از دو لایه شیشه سکوریت لمینت استفاده می شود. از آنجائیکه برای نصب اینکابین نیاز به فضای زیادی است در حمام های بزرگ استفاده می شود. در حمام های مستر برای تفکیک حمام از اتاق خواب می توان از دیوارهای شیشه ای هوشمند استفاده کرد.

معمولا در این کابین ها نشیمنگاه و سکو برای استراحت ساخته می شود.دیوایدر شیشه ای حمام99 درصد ساختار این نوع کابین بصورت شیشه تک قطعه می باشد. در این نوع کابین از یراق بست 120 استیل استفاده می شود تا شیشه را به دیوار اتصال دهد. این کابین فضای دوش حمام را از روشویی و سرویس تفکیک می کند. این نوع کابین مجهز به پنل های پشتی و سینی است بدین معنی که تمام سطح داخلی آن ضد آب می باشد. بنابراین نیازی به کاشی کردن دیوارهایی که کابین قرار میگیرد نیست.

کابین دوش شیشه ای برای چه حمامی مناسب است؟

بسیاری از افراد کابین دوش شیشه ای را انتخاب می کنند ولی باید بدانند آیا فضای کافی برای نصب این کابین را در اختیار دارند یا خیر. همچنین باید سبک حمان شما با طراحی کلی خانه همخوانی داشته باشد. به طور مثال برای خانه هایی که داری طراحی سنتی است نصب و اجرای کابین دوش شیشه ای مناسب نمی باشد.

برای حمام های کوچک چه نوع کابین دوش حمام مناسب است؟اگر فضای حمام شما کوچک است نگران نباشید زیرا نوع کابین ربع دایره با پشتی شیشه ای انتخابی خوب برای شما می باشد. این نوع کابین فضای کمی می گیرد و معمولا از درب های منحنی استفاده می شود تا دیگر نیازی به فضای اضافی برای باز و بسته شدن نداشته باشد.

پارتیشن-شیشه-ای-حمام

پارتیشن شیشه ای حمام

پارتیشن همان طور که می دانید به دیواره هایی گفته می شود که در اطراف فضایی بخصوص کشیده می شود تا از فضای دیگر تفکیک شود. در حمام برای تفکیک دوش از فضای دیگر پارتیشن از جنس شیشه سکوریت نصب می شود. این پارتیشن ها در طرح ها و مدل های متنوع به صورت سندبلاست موجود می باشد. همچنین در دو حالت فریم دار و بدون فریم نصب می شود.

مستر-شیشه-ای

مستر شیشه ای

همان طور که می دانید اتاق مستر بزرگترین اتاق خواب در منزل های بالای 100 متر است که دارای طراحی زیبا و حمام می باشد که معمولا برای والدین در نظر گرفته می شود.مستر شیشه ای یا حمام اتاق خواب یکی از مدرن ترین نوع شیشه ها در دنیای معماری داخلی می باشد. شکی نیست که این سازه   باعث می شود طراحی داخلی منزل شما زیباتر به نظر برسد.شیشه حمامی که به صورت پارتیشن یا اتاق شیشه ای در بخشی از اتاق خواب نصب می شود. همچنین از کابین حمام برای این منظور استفاده می شود. مجهز کردن این حکمام به دوش های مدرن ، وان ، جکوزی و رختکن های توکار زیبایی آن را چند برابر می کند.

درب سرویس شیشه ای

خانه هایی که حمام و توالت در فضای مشترکی وجود دارد، بهترین گزینه استفاده از پارتیشن شیشه ای می باشد. استفاده از شیشه سندبلاست یا طرح دار نه تنها باعث تفکیک فضای حمام از توالت می شود بلکه امکان مشاهده دو فضا را محدود می کند.

چند ایده از جدیدترین مدل های درب سرویس شیشه ای

ایجاد شکاف بین بخش حمام و سرویس بهداشتی شما امروزه در بین خانه های مدرن بسیار رایج است. پارتیشن یا جدا کننده شیشه ای علاوه بر خشک نگه داشتن حمام و توالت ، به زیبایی ظاهر آن نیز کمک می کند. به دلیل افزایش تقاضا ، در بازار گزینه های کمی برای نصب این سازه وجود دارد.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم چند ایده موثر از مدل های شیشه جداکننده سرویس بهداشتی از شیشه شفاف گرفته تا درب های شیشه ای کشویی ، معرفی کنیم تا با توجه به سلیقه و نیاز خود انتخاب کنید.

درب سرویس شیشه ای بدون فریم

جدا کننده سرویس شیشه ای فریم لس طرحی مناسب برای یک حمام کوچک و جمع و جور است. این طرح نه تنها باعث می شود که جادار به نظر برسند ، بلکه فضا را نیز روشن می کند زیرا به هیچ وجه مانع نور طبیعی نمی شود. این پارتیشن شیشه ای برای ارتفاع غیر استاندارد    ( ارتفاع استاندارد تا 2 متر می باشد) استفاده می شود.

درب شیشه ای اسپایدری
درب شیشه‌ای حمام فریم دار

درب سرویس شیشه ای فریم دار

در این طرح ،  از یک فریم تیره استفاده می شود. این طرح زیبایی بیشتری به حمام می دهد. در این طرح می توانید رنگ فریم شیشه ای خود را متناسب با رنگ کاشی و دوش خود انتخاب کنید.

درب شیشه ای سرویس ریلی

برای تقسیم کامل بخش دوش از توالت لازم نیست که پارتیشن را بسته نگه دارید. حتی اگر فضای کوچکی دارید می توانید از درب لولایی و ریلی استفاده کنید. همچنین می توانید از شیشه های شفاف استفاده کنید تا فضا روشن تر و بزرگتر به نظر برسد.

درب شیشه‌ای فریم لس
جداکننده-سرویس-بهداشتی-فریم-دار

درب شیشه ای سرویس بهداشتی ترکیبی

نیمی از پارتیشن را از سنگ با نیمی از شیشه ترکیب کنید و یک پارتیشن متفاوت برای خود تهیه کنید. این یک روش بسیار هوشمند برای طراحی جداکننده سرویس بهداشتی است.

درب شیشه ای سرویس مات

همان طور که برای تفکیک بخش حمام از توالت از پارتیشن استفاده می کنید، برای ایجاد حریم خصوصی می توانید از شیشه های مات استفاده کنید.

پارتیشن-شیشه-ای-توالت
پارتیشن-شیشه-ای-سرویس-بهداشتی-سندبلاست

درب شیشه ای سرویس طرح دار یا سندبلاست

می توانید شیشه مات شده خود را با افزودن طرح های زیبا به آن سفارشی کنید. اشکال هندسی مانند مربع یا دایره ، طرح های تصادفی یک برگ یا ستاره می توانند سبک منحصر به فردی به پارتیشن های شما اضافه کنند. این یکی از ایده های مورد نیاز برای پارتیشن توالت حمام است در صورتی که نمی خواهید سبک ساده را انتخاب کنید.

درب سرویس شیشه ای منحنی

پارتیشن شیشه ای منحنی گزینه عالی در گوشه فضای حمام است. این درب به دو صورت قابل باز شدن است و برای فضاهای کوچک ایده آل است. این باعث می شود حمام بسیار جادار باشد.

پارتیشن-شیشه-ای-توالت-منحنی

یراق آلات حمام شیشه ای

استفاده از حمام های شیشه ای امروزه طرفداران بی شماری پیدا کرده است؛ علت این محبوبیت زیبا سازی بی‌ نظیر فضای داخلی حمام یا حتی اتاق خواب هاست؛ در تهیه و نصب شیشه های حمام، از وسایل مخصوصی استفاده می کنند که به آنها یراق آلات شیشه ی حمام می گویند؛ جنس این یراق آلات معمولاً از استیل، برنج، آلومینیوم یا پلاستیک فشرده بوده و کاملا ضد آب و ضد زنگ هستند.

انواع یراق آلات شیشه های حمام

این قطعات باید حتماً از جنس ضد آب و ضد زنگ تهیه و نصب گردند؛ به این دلیل که با گذشت زمان دچار آسیب‌ دیدگی نشوند. بعضی یراق‌آلات شیشه ی حمام عبارت است از: ۱_بست های درب شیشه ای حمام
۲_دستگیره های درب شیشه ای
۳_لولا
۴_ریل
۵_قاب دور شیشه ی حمام
۶_در پوش
۷_درزگیرها
۸_غلتک

شیرآلات-شیشه-حمام

آیا شیشه حمام میشکند؟

درب های شیشه ای دور دوشی زیبایی حمام را دو چندان می کند. این درب های شیشه ای که به صورت کشویی یا ریلی ، هر دو روش خوبی برای نمایش دوش های حمام است. اما مانند همه محصولات شیشه ای ، ممکن است دچار مشکلات فنی شود. که می تواند به اندازه شل شدن یک پیچ ، یا در حد خرد شدن شیشه از وسط باشد.

امیدوارم که هرگز با شیشه درب دوش خرد شده روبرو نشوید ، اما در صورت بروز این مشکل ، بهتر است درباره بایدها و نبایدهای شکستن شیشه بدانید زیرا با دانستن این اطلاعات، رفع این مشکل به راحتی بستن پیچ باشد ، اما درباره شکستن شیشه سکوریت حمام مطمئن تر است که به دنبال متخصص و کارشناس حرفه ای باشید.

مشکلات رایج درب شیشه ای حمام و تعمیر آن

جای نگرانی نیست سعی کنید مسیر درب ، لولاها و درب را کاملا تمیز کنید. با استفاده از پاک کننده های دارای آمونیاک ، به تمام قسمت های درب مشکل برطرف می شود. اگر مشکل ادامه پیدا کرد ، لازم است قرقره های درب شیشه ای  تعویض گردد. معمولا این مشکل بعد از 5 سال بوجود می آید و به طور معمول هر 5 سال یکبار بهتر است تعویض گردد. این کار را می توانید خودتان نیز انجام دهند یا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهند.

خودکشی-شیشه-سکوریت

امکان شکستن شیشه حمام چقدر است؟

همان طور که اشاره کردیم شیشه ای که برای حمام استفاده می شود از جنس سکوریت است.  در نتیجه آسیبی به افراد نمیرساند.

شکستن شیشه حمام چگونه و چرا اتفاق می افتد؟

اگر درب شیشه حمام شما خرد شود چه می کنید؟  زیرا جنس این شیشه سکوریت بوده و در صورت شکستن کاملا پودر می شود و لبه های تیزی ندارد. بنابراین آسیبی به شما نمی رساند.

فقط روی شیشه ها راه نروید و از کسی کمک بگیرید. در این وضعیت با کارشناس ما تماس بگیرید کارشناسان ما بعد از اندازه گیری ابعاد درب شیشه جدیدی را جایگزین می کنند.

علت شکستن شیشه سکوریت حمام چیست؟

قطعاً اولین سوالی که شما را به فکر فرو می برد اینست که چرا شیشه حمام شکست؟

این موضوع که به آن خودکشی شیشه سکوریت می گویند دلایلی دارد از جمله :
1. به طور کلی شیشه های حمام طی فرایندی به نام سکوریت مقاوم سازی می شود. شیشه ها در دمای بالا در کوره ها تحت حرارت قرار می گیرد که در اثر آن نوعی مقاومت کششی ایجاد می شود که باعث می شود شیشه در برابر ضربه مستقیم بسیار قوی باشد ، اما در مقابل ضربه جانبی ضعیف می شود.یعنی اگر ضربه کوچکی از اطراف به آن وارد شود ، فوراً خرد می شود.

2.لبه های شیشه: مرکز شیشه مقاوم ترین قسمت آن است به طوری که با ضربه محکم چکش خرد نمی شود.

در صورتی که شیشه سکوریت در فریم قرار بگیرید مانند درب های اتوماتیک به سختی می شکند اما شیشه های حمام معمولا بدون فریم نصب می شوند که آسیب پذیرتر می باشد.

وان شیشه ای اتاق خواب : نشکن و ضد لک

حمام جایی است که آرامش و بهداشت بیشترین اهمیت را دارد ، به همین دلی در حمام های مناسب ، طراحان به شکل ها و رنگ ها را با دقت بیشتری توجه می کنند. برای داشتن حمامی با ظاهر منحصر به فرد ، نیاز به توجه به جزئیات و مدرن بودن آن دارد. وان عنصر اصلی این فضا محسوب می شود در صورتی که از جنس شیشه باشد نمای زیبایی به فضای داخلی خانه شما می دهد. با ما همراه باشید تا درباره وان شیشه ای اتاق خواب بپردازیم.

وان شیشه ای چگونه تولید می شود؟

در سال های اخیر ، طراحان نظر دارند که حمام سنتی را با وان های شیشه ای ساخته شده از شیشه سکوریت نشکن جایگزین کنند. این شیشه ها همانند شیشه های معمولی می باشد که طی فرآیندی سکوریت و سخت می شوند. این نوع وان در دو مدل ساخته می شود :

وان شیشه ای مستطیل

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

وان-شیشه-ای اتاق خواب
وان-شیشه-ای-خمیده

وان شیشه ای خمیده

به صورت یک تکه که چهار طرف آن خمیده می باشد تولید می شود که نیاز به ابزاری برای اتصال نندارد و به صورت آماده در محل مورد نظر قرار می گیرد. وان شیشه ای خمیده با توجه به طرح و دکوراسیون داخلی در حمام قرار می گیرد.

آیا شیشه وان می شکند؟

نگرانی بسیاری از افراد اینست که امکان شکستن وان شیشه ای وجود دارد یا خیر؟ در ساخت این وان حساسیت شیشه و حداکثر فشاری که ممکن است بر شیشه وارد شود در نظر گرفته می شود . به همینن منظور از شیشه سکوریت با ابعاد 12 میل استفاده کرد و برای برخی موارد از شیشه 10 میل نیز برای داخل شیشه 12 میل استفاده می شود تا فشار کمتری را محتمل شود. همچنین از شیشه های 15 و 20 میل استفاده می شود.

در صورتی که طول وان بیشتر از 160 سانتیمتر باشد از شیشه سکوریت لمینت استفاده می شود زیرا این شیشه نمی شکند اگر هم در اثر اتفاقی یا فشار زیادی شکسته شود اتفاقی نمی افتد زیرا چسبی که در بین لایه های شیشه استفاده می شود مانع از شکستنن و خرد شدن شیشه می شود.

انواع وان شیشه ای

تعریف وان شیشه ای اتاق خواب

یکی از وانن های پرطرفدار در بین مشتریان سفارش وانن حمام شیشه ای در اتاق خواب یا مستر می باشد. برای طراحی زیباتر از شیشه کریستال استفاده می شود. حتما توجه داشته باشید این وان به دیوار نصب نشود زیرا آب به دیوار پاشیده و به کاغذ دیواری و رنگ دیوار آسیب می رساند.

به همین دلیل معمولا در میانه اتاق خواب قرار می گیرد و با شیشه ای از تخت تفکیک می شود. معمولا از شیشه سکوریت کریستال برای وان در اتاق خواب استفاده می شود.

وان-شیشه-ای-اتاق-خواب
وان-شیشه-ای-رنگی-مدل

وان شیشه ای رنگی

شیشه این وان ها در رنگ های متنوع تولید می شود که با توجه به سلیقه مشتری و دکوراسیون داخلی انتخاب و نصب می شود.

وان شیشه ای سند بلاست یا طرح دار

شیشه های سکوریت با استفاده از دستگاه مخصوص طرح سفارشی مشتری چاپ می شود که به صورت ثابت بر روی شیشه باقی می ماند. تصاویری به سلیقه مشتری را می توان بر روی این شیشه ها چاپ کرد.

وان-شیشه-ای-سنددبلاست
جکوزی-شیشه-ای

وان جکوزی شیشه ای

جکوزی شیشه ای با وان شیشه ای از نظر استحکام تفاوت دارند. در جکوزی به دلیل فشار بالای آب از یراق آلاتی با استحکام بیشتری و از شیشه لمینت استفاده می شود.

قیمت وان شیشه ای

استعلام قیمت وان شیشه ای به عواملی از قبیل ابعاد وان ، نوع شیشه ( سکوریت معمولی یا لمینت ) ، طرح دار یا ساده ، رنگی یا سفید بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

وان حمام در اتاق خواب با جدا کننده شیشه ای

بیشتر افراد ترجیح می دهند وان حمام را در اتاق خواب قرار دهند اما به دلیل امکان پاشیدن آب که ممکن است به فضای داخلی آسیب برسد از شیشه سکوریت به عنوان جداکننده استفاده می شود.

به این دلیل از شیشه استفاده می شود که علاوه بر اینکه اتاق خواب را از وان تفکیک کرد می کند مانعی برای نور و روشنایی نمی شود. برای حفظ حریم خصوصی ، می توانید از شیشه مات استفاده کنید.

شیشه-جدا-کننده-وان-از-اتاق-خواب

چگونه از بخار کردن شیشه حمام جلوگیری کنیم ؟

حمام گرم و بدون بخار باشد. ممکن است آب گرم روی پوست شما احساس خوبی داشته باشد ، اما رطوبتی که فضای اتاق را پر می کند در پایان حمام سخت است. در دراز مدت ، رطوبت بیش از حد در حمام ها می تواند منجر به ایجاد لایه بر روی شیشه و دیوار ، پوسیدگی و زنگ زدگی یراق آلات می شود. در کوتاه مدت می تواند شیشه دوش را مه آلود و کدر کند که منجر به عدم دید در روز می شود.این سوال مطرح می شود که چگونه از بخار کردن شیشه حمام جلوگیری کنیم ؟

بخار-کردن-شیشه-حمام

چه عواملی باعث بخار شیشه حمام می شود؟

قبل از هر چیز برای جلوگیری از ایجاد بخار در شیشه حمام ، بهتر است بدانید که چه چیزی باعث ایجاد بخار در حمام می شود. منظور از بخار، وجود تراکم یا قطرات ریز آب روی شیشه است. این تراکم باعث می شود شیشه “مه آلود” به نظر برسد.

بخار چگونه ایجاد می شود؟

هنگامی که هوای گرم با یک سطح خنک برخورد می کند ، تراکم اتفاق می افتد. سطح خنک باعث می شود رطوبت موجود در هوا از شکل گاز به شکل مایع درآید و قطرات آب تشکیل شود. در شرایطی که سطح رطوبت زیاد است ، میعان هم می تواند رخ دهد. دوش آب گرم باعث افزایش سطح رطوبت و همچنین دمای هوا می شود. هنگام برخورد با سطح خنک تر شیشه ، بخار ایجاد می شود.

نکاتی برای جلوگیری از بخار کردن شیشه شیشه حمام

چند روش برای جلوگیری از بخار شدن شیشه حمام وجود دارد. برخی از گزینه ها کاملاً ساده هستند و به هیچ وجه نیاز به لوازم ندارند. برخی دیگر به لوازمی که معمولا در خانه دارید نیاز دارند. برای بهترین عملکرد ، اسپری پاک کننده وجود دارد که می توان آنها را روی شیشه استفاده کرد تا از مه گرفتگی جلوگیری کند. ما در ادامه ما از ساده ترین روش توضیح می دهیم.

با دوش آب سرد بخار شیشه را متوقف کنید

دوش آب گرم باعث ایجاد مه و بخار می شود ، اگر کمی آب گرم را ببنید و آب را سردتر کنید بخار از بین می رود. حتی خنک کردن آب فقط با دو درجه کمتر، تغییر در تجمع بخار ایجاد می کنید. همچنین آب با درجه کمتر برای پوست شما مفید است.

درب شیشه‌ای حمام ثابت

پنجره را باز کنید

بعد از کم کردن درجه آب، وجود تهویه هوا بهترین گزینه در کاهش مه و بخار است. با این کار هوای گرم و مرطوب را از حمام خارج میکنید و آن را با هوای خنک و خشک جایگزین می کنید.

فن تهویه نصب کنید

برای این کار کافیست فن تهویه را در پنجره یا سقف حمام شیشه ای نصب کنید. هرچه عرض آن بیشتر باشد، اثر آن بهتر است.به جای فشار دادن هوا به داخل حمام ، هوا را از حمام خارج می کند. فن باید دارای دریچه ای باشد که هوا را از سقف خانه خارج کند تا بتواند هوا را به طور موثر جابجا کند.
اگر همزمان فن تهویه هوا داشته باشید و پنجره را باز نگه دارید، بهترین نتیجه را خواهید داشت. زیرا فن هوای گرم و مرطوب را تخلیه می کند و به طور همزمان هوای تازه ای را از بیرون وارد میکند.

شیشه-حمام-9506

از سشوار استفاده کنید

روشن کردن سشوار در هنگام بخار کردن شیشه حمام ،مانع ایجاد بخار نمی شود ، اما می تواند به سرعت آن را از بین ببرد. اگر بعد از دوش گرفتن شیشه مه گرفت ، سشوار خود را روی درجه بالا قرار دهید و به سرعت از پشت شیشه به عقب و جلو بروید. گرما به تبخیر و خشک شدن میعان روی سطح شیشه کمک می کند. بخاطر داشته باشید که در واقع نمی خواهید شیشه را گرم کنید ، فقط آب آن را از بین می برید.

از خمیر دندان استفاده کنید

خمیر دندان در هر خانه ای یافت می شود. فقط مطمئن شوید که هیچ خاصیت سایشی در خمیردندان وجود نداشته باشد زیرا نمی خواهید شیشه را بخراشید. کمی خمیردندان را روی پارچه میکروفیبر قرار دهید و آن را روی سطح شیشه بگذارید. سپس ، حوله را برگردانید و شیشه را براق کنید. ما این مورد را توصیه نمی کنیم زیرا برای زمان زیادی می برد. با این حال ، اگر مسافرت هستید ، می تواند خوب باشد.

نمونه شیشه حمامی ثابت
نمونه شیشه حمام

از اسپری مه شکن مخصوص شیشه استفاده کنید

اسپری مه شکن ، بهترین گزینه برای از بین بردن بخار شیشه حمام است. پوشش های ضد مه به طور خاص فرموله شده اند تا مه و بخار را از بین ببرند. این اسپری مایعی است که یا روی شیشه پاشیده می شود یا با پارچه استفاده می شود. این محصول توسط کامادر به فروش می رسد.

 
 

چگونه لکه‌های آب را از دوش شیشه‌ ای پاک کنیم؟

وقتی نوبت به تمیز کردن حمام می رسد، به دلیل رطوبت، پسماندها و لکه های آب که روی شیشه جمع می شود، افراد به دنبال بهترین راه کار های تمیز کردن شیشه حمام هستند.  

لکه‌های قدیمی و سخت آب، که به عنوان رسوب آهک نیز شناخته می‌شوند، دارای مواد معدنی زیادی هستند که در نهایت یک بقایای گچی بر روی سطوح باقی می‌گذارند. هنگامی که آب تبخیر می شود، رسوبات آهک باقی می ماند، سطوح را پوشش می دهد و به شیشه، کاشی ها و وسایل می چسبد و رسوبات سخت و پوسته ای را به جای می گذارد که رنگ آنها از سفید به سبز تغییر می کند.

اگر به طور منظم لکه های آب سخت را از بین نبرید، پاک کردن آنها می تواند به یک کابوس تبدیل شود. شرکت کامادر به شما توصیه می کند دوش شیشه ای خود را هر دو هفته یکبار تمیز کنید .

لکه‌های آب سخت با یک پاک‌کننده ساده از بین نمی ‌روند، اما خوشبختانه مواد اصلی، مانند سرکه سفید و جوش شیرین، لکه‌های ناخوشایند را به طور موثری از بین می ‌برند.

با دستکش، سرکه سفید، دستمال توالت، بطری اسپری، اسفنج، جوش شیرین، آب مقطر و حوله میکروفایبر به راحتی می توانید تمام لکه ها را از بین ببرید.

پس از استفاده شیشه حمام را پاک کنید!

بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد تجمع، پاک کردن دوش بعد از هر بار استفاده است. به یاد داشته باشید، لکه های آب سخت پس از تبخیر آب و باقی ماندن مواد معدنی تشکیل می شوند. پاک کردن شیشه حمام بلافاصله بعد از حمام،  مشکل را به کلی از بین می برد.

مقاومت شیشه حمام

یک شیشه حمام بی عیب و نقص به حمام شما جلوه ای تازه می بخشد، اما در مورد ایمنی نصب شیشه در یکی از لغزنده ترین قسمت های خانه افراد کمی نگران هستند. اگر تا به حال شاهد شکستن انواع دیگری از شیشه مانند پنجره باشید، ممکن است نگران ایمنی این درهای شیشه ای حمام باشید.

اقدامات احتیاطی ایمنی تعبیه شده در کابین دوش شیشه ای

در حالی که یک درب دوش شیشه ای، شکننده به نظر می رسد، باید بتواند در برابر سال ها استفاده مکرر مقاومت کند. ما اطمینان می‌دهیم که درب شیشه‌ ای جدید حمام، در برابر شکستن مقاومت می ‌کند.

انتظار مواد ایمن و بادوام را داشته باشید!

امروزه درب های دوش شیشه ای بسیار ایمن تر از گذشته هستند. درهای مدرن باید استانداردهای ایمنی فدرال را رعایت کرده و با قوانین ساختمانی محلی مطابقت داشته باشند.

شروع کار با درب شیشه ای، از یک تولید کننده که به تولید قطعات باکیفیت معروف است، به شما اطمینان می دهد که استانداردهای ایمنی را برآورده می کند.

به نصب شیشه حمام دقت کنید!

یک نصاب معتبر فقط از شیشه سکوریت برای درب های دوش استفاده می کند.

نصاب‌های مجرب کامادر می‌ دانند که چگونه از سخت‌افزار مناسب متناسب با نیاز مشتری استفاده کنند تا بیشترین رضایت را برای مشتری برآورده کنند.

هنگامی که درب نصب شد، تکنسین های ما با بازرسی هر یک از اجزای مهم، کار را به پایان خواهند رساند و در صورت مشاهده هرگونه نقص، اصلاحات لازم را انجام می دهند.

پس از اتمام نصب، ما یک بررسی نهایی را انجام می دهیم تا مطمئن شویم که درب عاری از هرگونه نقصی است، قبل از اینکه در نهایت تأیید شما را بخواهیم.هنگامی که کار به اتمام رسید، به ترک های کوچک یا ریزش هایی که می بینید توجه کنید. اگر آسیب جزئی پیدا کردید، برای بازرسی حرفه ای با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 55 میانگین: 4.4]