برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

شیشه سکوریت یکی از محصولاتی است که تحول بسیاری را در صنعت شیشه ایجاد کرده و موجب شده است که شیشه ها کاربردهای بسیاری پیدا کنند. در این مطب قصد داریم در خصوص شیشه سکوریت و مهمترین مزایای استفاده از آن اشاره کنیم. آنچه در این مطلب می خوانید شامل موارد ذیل می باشد:

    شیشه سکوریت چیست؟

    مزایای شیشه سکوریت

    کاربرد شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چیست؟

حتما با نام هایی مانند شیشه میرال، شیشه نشکن و یا شیشه مقاوم آشنا شده اید. این شیشه های همگی نام های دیگر سکوریت هستند. وقتی از نشکن بودن شیشه های سکوریت صحبت می کنیم به این معنا است که این شیشه های به نسبت شیشه های خام و معمولی دارای میزان مقاومت بالاتری هستند. به گفته بسیاری از کارشناسان که میزان مقاومت شیشه های خام و شیشه های سکوریت را بررسی کرده اند می شود گفت که میزان استحکام شیشه های سکوریت تا هفت برابر بیشتر از شیشه های معمولی می باشد.

شیشه-سکوریت-یا-شیشه-میرال

در واقع ما یک نوع شیشه بیشتر نداریم، این شیشه در صورتی که در فرآیندهای مختلفی قرار بگیرد می تواند به انواع مختلفی تقسیم شود که یکی از این انواع شیشه های سکوریت می باشد. شیشه لمینت که در اصل شیشه های نشکن و ضد گلوله محسوب می شوند نوع دیگری از شیشه های خام محسوب می شوند که طی فرایندی مشخص تبدیل به شیشه لمنیت می شوند. شیشه های سکوریت هم یکی از انواع شیشه های خام محسوب می شوند که با قرارگیری در کوره های پخت و در دما بالایی تبدیل به سکوریت شده و مقاومت بالاتری را به دست می آروند.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که می شود از شیشه های سکوریت نام برد، نحوه شکسته شدن این شیشه ها در اثر برخورد ضربه هایی قوی می باشد. زمانی که ضربه ای با قدرت بالا به شیشه سکوریت شده برخورد می کند این شیشه ها مانند شیشه های معمولی خرد نمی شوند. بلکه به گونه شکسته می شوند که برای افرادی که در اطراف هستند خطری به همراه نداشته باشند. شاید تا به حال نحوه شکسته شدن شیشه ماشین را دیده باشید و آن را با نحوه شکسته شدن شیشه پنجره خانه خود مقایسه کرده باشید. این تنها یکی از تفاوت هایی است که بین شیشه های خام و سکوریت وجود دارد.

تفاوت شیشه های خام و سکوریت

1.یکی از اصلی ترین تفاوت هایی که بین شیشه سکوریت و شیشه معمولی یا خام وجود دارد نحوه تولید آنها می باشد. همانطور که اشاره کردیم شیشه های خام را در کوره هایی با دمای بالا قرار می دهند. همین مسئله باعث می شود که شیشه مقاومت بالاتری را پیدا کند. البته قطر شیشه های سکوریت شده با قطر شیشه های معمولی دارای تفاوت می باشد و همین تفاوت باز هم به افزایش میزان استحکام شیشه های سکوریت می تواند کمک زیادی کند و موجب شود که این استحکام تا هفت برابر نسبت به شیشه های معمولی افزایش پیدا کند.

تفاوت-شیشه-های سکوریت-با-معمولی

2. از طرفی تفاوت دیگری که بین شیشه سکوریت و شیشه معمولی یا خام وجود دارد مربوط به نحوه شکسته شدن شیشه های سکوریت می باشد که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم. اتفاقی که باعث می شود شما به راحتی محل دفتر خود را به کمک آنها با پارتیشن شیشه ای به محلی زیباتر و مستقل تر تبدیل کنید و یا اینکه از این شیشه های برای ساخت شیشه حمام استفاده کنید و از امنیت بالایی که برای شما به وجود می آورد لذت ببرید و دیگر نگران شکسته شدن آنها نباشید.

3. تفاوت دیگری که می توان بین شیشه سکوریت و شیشه خام قائل بود میزان تحمل دما می باشد. زمانی که دمای به اندازه بیش از شصت درجه سانتی گراد به شیشه معمولی وارد شود شیشه خرد می شود. اما شیشه های سکوریت شده و مستحکم می توانند حرارتی تا پنج برابر یعنی تا سیصد درجه سانتیگراد را به راحتی تحمل کنند. چرا که خود این شیشه ها در این درجه حرارتی تولید شده اند. بنابراین برای ساخت شیشه دودبند ساختمان ها می توانیم از شیشه های سکوریت شده استفاده کنیم که از نوع لاکوبل و یا سندبلاست هم می تواند باشد.

[dt_vc_list]

مزایای استفاده از شیشه سکوریت چیست؟

در اینجا قصد داریم برخی از مهمترین مزایای استفاده از شیشه های مستحکم سکوریت را برای شما عزیزان شرح دهیم. با وجود مزایای بالایی که استفاده از این شیشه ها برای ما به همراه دارد دیگر دلیلی برای تعلل در خرید شیشه سکوریت باقی نمی ماند. برخی از مهمترین ویژگی های منحصر به فردی که موجب محبوبیت بالای استفاده از شیشه های مستحکم سکوریت یا همان شیشه میرال شده است عبارت اند از:

 • از شیشه های میرال یا سکوریت می توان در محیط های مختلفی استفاده کرد و نگران آسیب پذیری آنها از ضربات و یا دمای بالای و یا رطوبت بالا نبود.
 • این شیشه ها در برابر دمای بسیار بالا می توانند مقاومت بسیار بالایی داشته باشند. در ساختمان ها می شود از این شیشه های به عنوان شیشه دودبند استفاده کرد و همین مسئله موجب میشود که در برابر آتش سوزی مقاومت کرده و از سرایت آتش به بخش های دیگر جلوگیری شود.
 • بعد از اینکه شیشه میرال شکسته شد احتمال اینکه افرادی که در اطراف شیشه قرار دارند آسیب های جدی ببیند بسیار کم می شود. بنابراین می شود از آنها در محلی های مختلفی به صورت ایمن استفاده کرد.
 •   میزان مقاومت این شیشه ها نسبت به سایر شیشه های معمولی تا هفت برابر بیشتر می باشد و همین مسئله موجب تمایز بین شیشه ها می گردد.

با توجه به این که شیشه سکوریت مزایای قابل توجهی دارد بسیاری از افراد علاقه مند هستند که این شیشه ها را خریداری کنند. برای خرید این شیشه ها از شرکت کامادر می توانید هم اکنون از طریق شماره های تماس مندرج در این وب سایت با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل نمایید و بعد از کسب مشاوره های لازم برای خرید این شیشه ها اقدام کنید و از ضمانت کیفیت شیشه های کامادر استفاده کنید.[/dt_vc_list]

 

شرکت کامادر شرکت شیشه سکوریت  زمینه تولید، فروش، نصب و تعمیر انواع شیشه سکوریت از جمله شیشه نما، شیشه بالکنی، شیشه حمام، پارتیشن شیشه ای، آلاچیق شیشه ای و… با کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه بین المللی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. برای مشاووره و کارشناسی رایگان باشماره های 02144335292-44305316 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

کاربرد شیشه سکوریت

به صورت کلی می توان گفت که یکی از مهمترین مزایای شیشه های سکوریت این است که می شود از این شیشه ها در محل های مختلفی استفاده کرد. این مسئله نشان دهنده کاربرد بالای شیشه های میرال یا سکوریت می باشد. با توجه به اینکه کاربردهای شیشه های میرال بسیار گسترده می باشد شما ابتدا باید در نظر داشته باشید که می خواهید از این شیشه ها برای چه منظوری استفاده کنید و سپس بر اساس همان کاربرد سفارش مورد نظر خود را ثبت کنید. مهمترین کاربردهای شیشه های میرال یا سکوریت عبارت است از:

 •     استفاده به عنوان پارتیشن شیشه ای در اداره ها و دفترهای کاری که هم موجب زیبایی شده و هم به عنوان عایق صدا عمل می کند و هم محیط دفتر را به بخش های مستقل کوچک تبدیل می کند. پارتیشن شیشه ای دارای مزایای بسیار زیادی است که شما می توانید در مطلبی مجزا با همین عنوان در خصوص مهمترین مزایای پارتیشن ها مطلع شوید. این پارتیشن ها همگی از جنس شیشه های میرال یا سکوریت ساخته شده اند و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه هستند همچنین می شود با استفاده از شیشه سندبلاست، شیشه میرال به کار رفته در پارتیشن ها را به صورت دلخواه تزیین کرد.
  پارتیشن شیشه ای
  پارتیشن شیشه ای

   

 •     استفاده به عنوان شیشه دودبند در ساختمان ها: این روزها در ساختمان هایی که به تازگی ساخته می شود استفاده از شیشه دودبند یکی از الزامات بسیار مهم می باشد که می تواند در مواقع آتش سوزی موجب نجات جان اهالی یک ساختمان شود. به همین دلیل لازم است که حتما از شیشه های دودبند استفاده شود. شیشه میرال یا سکوریت شیشه ای است که برای ساخت شیشه های دودبند از آن استفاده می شود. علاوه بر اینکه در برابر آتش مقاوم هستند گرما را به سمت دیگر خود منتقل نمی کنند و از سرایت آتش جلوگیری می کنند.
 •     استفاده به عنوان شیشه حمام: یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهمی که شیشه میرال دارد این است که از این شیشه ها به عنوان کابینت دوش و یا شیشه حمام استفاده می شود. با توجه به امنیت بسیار بالایی که دارن می توانید با خیالی آسوده در منزل خود از شیشه حمام سکوریت استفاده کنید و علاوه بر افزایش زیبایی محل زندگی خود و حمام خود امنیت خود را هم ضمانت کنید.
خرید شیشه حمام
خرید شیشه حمام
 •     استفاده از شیشه میرال یا سکوریت به عنوان آلاچیق شیشه ای: یکی دیگر از کاربردهای مهم شیشه های میرال ساخت آلاچیق شیشه ای می باشد. شما می توانید برای زیباتر کردن محیط تفریحی خود آلاچیق هایی را به کمک شیشه میرال یا سکوریت طراحی کنید که هم زیبا هستند و هم در برابر باران، آفتاب و یا باد و سرما و گرما مقاوم باشند. به این ترتیب محیطی مناسب برای مشتریان خود به وجود آورید.

عکس-آلاچیق-شیشه-ای

مطالب مرتبط

شیشه ساتینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]شیشه ساتینا شیشه ساتینا، علاوه بر زیبایی به محیط می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد. به عنوان نمونه جداسازی فضا حمام از اتاق ها و یا سرویس بهداشتی. شیشه سکوریت، بهترین ابزار برای جداسازی این دو محل است. معمولا شیشه حمام می تواند بدون درب …

شیشه ساتینا ادامه »

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ قیمت نرده شیشه ای بالکن چقدر است؟ خیلی از افراد در زمان خرید و نصب نرده شیشه ای سوالی از این قبیل دارند، اگر …

مزایای نرده شیشه ای ادامه »

نصب شیشه سکوریت برای بالکن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]نصب شیشه سکوریت برای بالکن آیا به دنبال نصب شیشه سکوریت برای بالکن خود هستید؟ آیا در نظر دارید که چگونه ظاهر خانه خود را به روز کنید، اما نمی خواهید در کارهای بازسازی گران قیمت سرمایه گذاری کنید؟ نصب شیشه سکوریت برای بالکن ممکن …

نصب شیشه سکوریت برای بالکن ادامه »

کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان چیست؟ آیا شما هم اطلاعی در رابطه با کاربرد شیشه در ساختمان ندارید؟ شیشه در حال حاضر مزایای منحصربه‌ فردی را به دنیای طراحی ارائه می‌دهد، که روز به روز در حال رشد هستند. اکنون …

کاربردهای شیشه در طراحی ساختمان ادامه »

سقف شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]سقف شیشه ای ساختار سقف شیشه ای یکی از بهترین راه ها برای وارد کردن نور طبیعی به خانه شما و در عین حال افزودن یک عنصر جذاب بصری است. سقف شیشه ای به دور از محدود شدن به ساختمان ها و کاخ های بزرگ، …

سقف شیشه ای ادامه »

قیمت نمای شیشه ای ساختمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 5]قیمت نمای شیشه ای ساختمان قیمت نمای شیشه ای ساختمان چقدر است؟ شیشه یکی از متعارف ترین مصالح ساختمانی است که به دلیل مزیت های مختلف و گزینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.شیشه ظاهری، ظریف و براق به نما می دهد و در …

قیمت نمای شیشه ای ساختمان ادامه »

خرید نرده شیشه ای تراس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 4]خرید نرده شیشه ای تراس آیا به دنبال خرید نرده شیشه ای برای تراس هستید؟ نرده های شیشه ای به محبوب ترین انتخاب برای پروژه های مختلف معماری در سراسرایران و اروپا تبدیل شده اند. جای تعجب نیست زیرا با استفاده از سیستم های نرده …

خرید نرده شیشه ای تراس ادامه »

شیشه مات

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]شیشه مات شیشه مات چیست؟ شیشه مات یک راه عالی برای وارد کردن نور به اتاق بدون قربانی کردن حریم خصوصی است. اثر یخ زدگی را می توان از طریق روش های مختلفی به دست آورد، اما همه به یک هدف عمل می کنند و …

شیشه مات ادامه »

انواع نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]انواع نرده شیشه ای آیا به دنبال انواع نرده شیشه ای هستید؟ معمار باید نیاز به نرده شیشه ای و نوع نرده را با توجه به خطرات احتمالی، کاربرد و احتمال خطرات برای کاربران ساختمان ارزیابی کند. در ساختمانی که برای چند منظور استفاده می …

انواع نرده شیشه ای ادامه »

پارتیشن شیشه ای دوجداره

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]پارتیشن شیشه ای دوجداره به دنبال راهی شیک و در عین حال مطمئن برای تقسیم بندی فضای داخلی خود هستید؟ آیا شما هم تصمیم به خرید و سفارش پارتیشن شیشه ای دو جداره دارید؟ خیلی از افراد در زمان بازسازی و یا ساخت ساختمان های …

پارتیشن شیشه ای دوجداره ادامه »

راهنمای انتخاب بهترین پنجره

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]راهنمای انتخاب بهترین پنجره آیا شما هم به دنبال راهنمای انتخاب بهترین پنجره هستید؟ راهنمای انتخاب بهترین پنجره چیست؟ آیا تصمیم به بازسازی خانه خود و یا چیدمان خانه جدید خود هستید؟ شرکت کامادر یکی از  در ادامه این متن راهنمای انتخاب بهترین پنجره را …

راهنمای انتخاب بهترین پنجره ادامه »

مقایسه شیشه سکوریت و لمینت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 1]مقایسه شیشه سکوریت و لمینت شیشه سکوریت و لمینت چه تفاوت هایی باهم دارند؟ آیا شما هم به دنبال مقایسه شیشه سکوریت و لمینت هستید؟ شیشه های سکوریت و لمینت دو نوع شیشه ایمنی هستند که می توانید تهیه کنید. در ادامه  به بررسی مقایسه …

مقایسه شیشه سکوریت و لمینت ادامه »

کاربرد پانل های شیشه ای دودی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]کاربرد پانل های شیشه ای دودی کاربرد پانل های شیشه ای دودی در ساختمان چیست؟ بدون شک شیشه بهترین ماده برای دکوراسیون شماست. جدا از جذابیت زیبایی شناختی آن، عملکردها و مزایای زیادی نیز دارد. با این حال، انواع مختلفی از شیشه ها برای نشان …

کاربرد پانل های شیشه ای دودی ادامه »

انواع شیشه های ساختمانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]انواع شیشه های ساختمانی انواع شیشه های ساختمانی کدامند؟ آیا به فکر نصب ورق شیشه ای جدید در خانه خود هستید؟ شیشه کاربرد های مختلفی در ساختمان دارد و می توان از آن در مصارف گوناگون استفاده کرد.  انتخاب صحیح نوع شیشه ضروری است، چه …

انواع شیشه های ساختمانی ادامه »

برطرف کردن خراش شیشه پنجره

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 4]برطرف کردن خراش شیشه پنجره برطرف کردن خراش شیشه پنجره فرآیندی است که نیاز به بررسی دقیق دارد. ابتدا باید مطمئن شوید که به پنجره آسیب نمی ‌رسانید، و بعد از آن به دنبال راه کار های پاک کردن خراش‌های مزاحم از سطح شیشه باشید. …

برطرف کردن خراش شیشه پنجره ادامه »

شیشه های مناسب برای رومیزی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]شیشه های مناسب برای رومیزی شیشه های مناسب برای رومیزی کدام نوع است؟ چگونه یک میز ناهار خوری شیشه ای برای پاسیو خود انتخاب کنیم؟ هنگام انتخاب شیشه های مناسب برای رومیزی برای پاسیو خود، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یکی …

شیشه های مناسب برای رومیزی ادامه »

مزایای استفاده از درب های شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]مزایای استفاده از درب های شیشه ای مزایای استفاده از درب های شیشه ای چیست؟ به طور حتم افراد همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود خانه خود هستند. خواه ارتقای لوازم منزل شما باشد یا بازسازی کل خانه. تعویض درب و پنجره ها موردی …

مزایای استفاده از درب های شیشه ای ادامه »

درب پارکینگ شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]درب پارکینگ شیشه ای درب پارکینگ شیشه ای بیشتر یا تماما از شیشه ساخته شده است. درهای پارکینگ شیشه ای در معماری مدرن محبوب هستند. آنها اغلب در املاک تجاری مورد استفاده قرار می گیرند تا ظاهر فضای بازتر و دلپذیرتری را ایجاد کنند. آنها …

درب پارکینگ شیشه ای ادامه »

تفاوت شیشه های سکوریت با شیشه معمولی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

نصب حصار شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 3 میانگین: 3.7]نصب حصار شیشه ای چه مزایای دارد؟ هر فردی که تصمیم دارد در محوطه ای که استخر وجود دارد، ایمنی را رعایت کند، می داند که نصب حصار در اطراف آن بسیار مهم است، به خصوص اگر بچه های کوچکی در خانه دارید. دلیل آن …

نصب حصار شیشه ای ادامه »

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
شیشه یخچال

شیشه یخچال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5] خرید شیشه یخچالی با قیمت مناسب و بصرفه!! قدرت بالای شیشه یخچال باعث کاهش

ادامه مطلب »
نمونه شیشه حمام لولایی

شیشه ساتینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]شیشه ساتینا شیشه ساتینا، علاوه بر زیبایی به محیط می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد.

ادامه مطلب »
تصویر-مزایای-نرده-شیشه-ای-7654

مزایای نرده شیشه ای

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]مزایای نرده شیشه ای مزایای نرده شیشه ای در خانه چیست؟ نرده شیشه ای  چیست

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *